Szkolenie na przewozy nienormatywne

Szkolenia na przewozy nienormatywne nie odbywają się często być może dlatego że nie ma na nie aż tylu chętnych jak na inne podobne rodzaje kursów dla przewoźników.

zdjęcie - (the_title())


Szkolenie na przewozy nienormatywne


A szkoda, bowiem w dzisiejszych czasach takie uprawnienia okazać się mogą naprawdę bardzo przydatne. Tylko co to są te przewozy nienormatywne?

Jest to transport ładunku, podczas którego zarówno masa towaru jak i pojazdu czy też naciski osi środka transportu na jezdnię choćby w niewielkim stopniu przekraczają dopuszczalne wartości podane w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych dopuszczenia pojazdu do ruchu.

Takie przewozy reguluje się wówczas zupełnie innymi przepisami, jasno określonymi w prawie o ruchu drogowym.

Rewolucyjnym zmianom przepisy te uległy 11 sierpnia 2011 roku, kiedy to w życie wprowadzono aż 7 nowych zupełnie niespotykanych do tej pory rodzajów zezwoleń, znacznie przy tym skracając (to na korzyść przewoźników) czas ich uzyskiwania.

Nie obeszło się jednak bez negatywnego, z punktu widzenia przewoźnika wydźwięku wprowadzonych zmian, bowiem po 11 sierpnia 2011 znacznie wzrosły kary za niestosowanie się do obowiązujących przepisów.

Dlatego każdy, kto na co dzień w swojej pracy ma doczynienia z przewozem nienormatywnym dla własnego dobra powinien poświęcić nieco czasu na odbycie takiego szkolenia, by poznać nie tylko przepisy i swoje obowiązki, ale również prawa i sankcje za niestosowanie się do istniejących przepisów.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szukasz szkoleń dla ekspertów? Sprawdź nasze szkolenia z logistyki i transportu

Z zakresu logistyki
Zarządzanie łańcuchem dostaw, Incoterms 2020, Intrast i inne.
Pełna lista szkoleń: szkolenia logistyka

Sprawdź również nasze szkolenia onlineSzkolenie takie najczęściej trwa zaledwie jeden dzień i kosztuje około 350-500 złotych ( w cenę wlicza się liczne materiały dydaktyczne). W czasach wielkiej popularności internetu kurs taki można odbyć oczywiście także w systemie e-learningu. Cena wówczas jest nieco niższa, bo 200-250 złotych a kurs trwa około 6 godzin.

Polega on na tym, że kursant po załatwieniu wszystkich formalności otrzymuje swój login oraz hasło i od tego momentu są one ważne 4 dni w ciągu których dana osoba powinna przejść szkolenie. Jeśli nie zdąży niestety dane wygasają i konieczne jest ponowne wniesienie opłaty by móc przystąpić do kursu ponownie.

Szkolenia Eksperckie. W obszarze szkoleń dla działów nieruchomości, budowlanych, inwestycji proponujemy szkolenia: Zobacz inne obszary szkoleń eksperckich: szkolenia excel, prawo pracy szkolenie. Zapraszamy

Szukasz branżowych i eksperckich materiałów?
Polub nas i otrzymuj informacje na bieżąco!

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Przyspieszenie rozwoju infrastruktury drogowej w Polsce możliwe było m.in. dzięki uchwaleniu tzw. specustawy drogowej. Jej głównym celem było uproszczenie i przyspieszenie procedur związanych z uzyskiwaniem zezwoleń na realizacje inwestycji w zakresie budowy dróg publicznych.
W tym artykule przedstawimy zasady oraz różne formy wypłacania wynagrodzeń (wypłata na rachunek, wypłata w gotówce). Poruszymy także tematy związane z Kodeksem Pracy – w tym o nałożeniu na Pracodawcę obowiązku informacyjnego dot. podania numeru rachunku do wypłaty wynagrodzenia. Nowelizacja ustawy o wypłacie wynagrodzeń odnosi się także do możliwości wypłaty wynagrodzenia w gotówce.
Jednym z podstawowych obowiązków pracodawcy jest prowadzenie dokumentacji pracowniczej w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz akt osobowych pracownika. Obowiązki w tym zakresie przewiduje kodeks pracy, w tym ustawa o aktach osobowych, a uszczegóławia akt wykonawczy Ministra pracy i polityki socjalnej. Akty prawne zostały znowelizowane, a od dnia 1 stycznia 2019 r. obowiązują nowe rozwiązania prawne. W artykule opowiemy o...
Program Płatnik w nowej wersji (10.02.002) został udostępniony od 1 stycznia 2019 r. Przez krótki okres przejściowy (od 1 do 25 stycznia) funkcjonowały dwie wersje programu – stara (10.01.001) i właśnie nowa. W tym artykule przedstawimy obowiązki pracodawcy wobec pracownika odnośnie przechowywania akt osobowych, w tym oświadczenia ZUS RIA.
Od 24 stycznia 2018 r. obowiązuje rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 7 października 2016 r. w sprawie szczegółowych wymagań dla transportu odpadów. Rozporządzenie zostało wydane na podstawie art. 24 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 992 z późn. zm.). Rozporządzenie określa przede wszystkim wymagania dla transportu odpadów i...

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.