Sprzedaż narracyjna

Sprzedaż narracyjna bazuje głównie na wiedzy z zakresu neurolingwistyki, inteligencji emocjonalnej, psychologii komunikacji. Sprzedawca opiera się w kontakcie z klientem na odpowiednio skonstruowanej historii, która ma na celu zafascynować kupującego na tyle, że cena, nawet wyższa w porównaniu z innymi na rynku, przestanie mieć znaczenie. 
Gamma - Sprzedaż narracyjna

  Sprzedaż narracyjna — inaczej storytelling – uchodzi za najskuteczniejszy sposób pozyskania klienta. Opiera się na zastosowaniu systemu wartości dostosowanych do preferencji odbiorcy. Obecnie, przez umożliwienie klientom szerokiego dostępu do porównywarek cenowych i sprowadzania towaru po niższej cenie, nawet z bardzo daleka sprzedaż staje się o wiele trudniejsza, ponieważ wykluczony zostaje pierwiastek spontaniczności, co szczególnie odczuć można przy większych czy poważniejszych zakupach.

  Często historie tworzone przez sprzedawców opierają się na elementach zaczerpniętych ze znanych ogólnie książek, komików czy ogólnie pojętej kultury. Kluczem do skuteczności historii jest jej wiarygodność, odbiorca musi czuć, że bohater historii (produkt, marka) jest kimś wyjątkowym, zdolnym do wielkich rzeczy – wówczas jest skłonny mu zaufać nawet w obliczu wyższych kosztów. Przez sprzedaż narracyjna sprzedawana jest nie tyle marka / produkt, ile emocje, które ze sobą niesie, a które przekazywane są właśnie w historii konstruowanej dla sprzedawców. 

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Sprawdź nasze szkolenia online:

  Oferujemy zarówno pojedyncze interaktywne warsztaty online jak i rozbudowane formaty. Korzystamy z najpopularniejszych technologii transmisji video. Sprawdź. Na pewno coś wybierzesz dla swojej firmy.


  Storytelling jest niezwykle korzystny, bo może dotyczyć każdego rodzaju produktu, usługi, marki czyli wszystkiego, co firma może chcieć wypromować.


  Twoim zadaniem jest dostarczanie opowieści o firmie, która pomaga klientowi uporać się z dręczącymi go problemami, rozwiązuje je, dostarcza usług, których oczekują Twoi klienci.
  Zobacz dlaczego Gamma została firmą szkoleniową roku. Informacje znajdziesz na podstronie "firma szkoleniowa warszawa". Inne szkolenia sprzedażowe znajdują się w katalogu szkoleń: "szkolenia zamknięte".

   

  Źródła:
  http://www.salesnews.pl/Article.aspx?id=1415
  http://www.hrmaznaczenie.pl/130-marketing-narracyjny-czyli-opowiadanie-historii/

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca sprzedawcy jest wymagająca, bo częściej ponosimy porażkę niż wygraną, ale na tej bazie buduje się sukces. Jak sobie z nimi radzić?
  Znajomość własnej kultury i kultur, z którymi podejmowana jest komunikacja na jakimkolwiek poziomie owocuje wytworzeniem się świadomości kulturowej, czyli umiejętności rozpoznania i zrozumienia wpływu kultury na ludzkie zachowania i idee oraz wpływu własnej kultury na postrzeganie świata, proces oceniania i podejmowania decyzji. Aby dojść do etapu efektywnej komunikacji międzykulturowej niezbędna jest inwestycja czasu, energii i starań w wykluczenie uprzedzeń i...
  Willem Mastenbroek wyróżnił cztery style prowadzenia negocjacji. Każdy ma swoje plusy i minusy.
  Perswazja to społeczny wpływ na przekonania, postawy, intencje, motywacje i zachowania. Jest to forma manipulacji oparta na zaangażowaniu, która może zmienić nasze myśli i zachowania. Zasady perswazji posługują się słowami mającymi wpłynąć na innych ludzi i osiągnąć pożądane zmiany.
  Storytelling sztuka opowiadania historii w celu zaangażowania publiczności i budowania więzi z klientem. Narrator przekazuje wiadomość, informacje i wiedzę w zabawny, ciekawy sposób. Jego narzędziami są techniki werbalne i niewerbalne.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.