Jeśli nie podoba Ci się układ kart na stole… wywróć stół

Metodologia Transfer From Highfliers

Wybieramy najskuteczniejszych pracowników, rozpoznajemy ich źródła sukcesu, nadajemy strukturę szkoleniową. Powstałe w ten sposób szkolenie realizujemy na pozostałych pracowników firmy. Metodyka Transfer From Highfliers.

Co to jest TFH?

Jeśli niewielka grupa handlowców realizuje więcej niż połowę sprzedaży to co by się stało, gdyby wszyscy potrafili sprzedawać w ten sam sposób ? Weźmy więc Highfliers’ów – najlepszych pracowników sprzedaży i zdefiniujmy, które z ich zachowań prowadzą do sprzedaży. Mamy gwarancję, że powstały w ten sposób model sprzedaży będzie skuteczny – dla Twoich produktów, Twojego rynku i Twoich ludzi. Zachowania sprzedażowe „opakujemy” w narzędziowe szkolenie, sprawdzimy jego skuteczność na wybranych parametrach sprzedaży. Policzymy ROI dla tej inwestycji.

TFH© to nasza odpowiedź na oczekiwanie biznesu dotyczące szkoleń i współpracy z firmami szkoleniowymi:

  • Traktuję szkolenia z przymrużeniem oka – w każdej szanującej się firmie muszą się odbywać, ale wiele od nich nie oczekuję Dyrektor sprzedaży w firmie z branży telekomunikacyjnej
  • Moi kierownicy nawet nie wiedzą o czym są te szkolenia, mamy po prostu wyjęte 2 dni biznesowe na kolejne szkolenie w tym roku Dyrektor sprzedaży w branży retail
  • Wolę rozmawiać o budżecie na marketing – tam przynajmniej wiem jaki jest ROI Członek zarządu firmy z branży farmaceutycznej zapytany o budżet na szkolenia
  • HR dokłada wszelkich sił, żeby projekt szkoleniowy miał sens, menedżerom sprzedaży nie chce się nawet postawić przed nim celów Menedżer HR w firmie IT

Metodologia Transfer From Highfliers założenia:

  • Doświadczenie przeszkoliliśmy setki działów sprzedaży, tysiące kierowników i menedżerów sprzedaży oraz dziesiątki tysięcy pracowników sprzedaży. Te doświadczenia wraz z naszą misją „Bierzemy odpowiedzialność za rezultaty” stały się podwaliną pod Transfer From Highfliers.
  • Prostota zamiast wprowadzać kolejny model sprzedaży opakowujemy sprawdzone techniki w program szkoleniowy i w standard sprzedaży. Naszym zadaniem jako trenerów jest zgodnie z cyklem Kolba zaprojektować ćwiczenia, które pozwolą uczestnikom nabrać biegłości w posługiwaniu się nowymi technikami oraz wyposażą ich w motywację do wytrwałości w zmianie nawyków.
  • Efektywność 85% skuteczności wdrożenia nowych umiejętności. Nasza metodologia bazuje na badaniach R.Brinkerhoff’a, nowym modelu Kirikpatricka® Stymulowania zmian. Zasoby (czas i środki finansowe ) rozkładamy zgodnie z proporcją 25%+50%+25%.
  • Mierzenie efektywności działając zgodnie z modelem mierzenia efektywności szkoleń Kirkpatricka® jednym z kluczowych elementów jest zdefiniowanie zachowań, wpływających na uzyskanie określonych rezultatów sprzedażowych (np. zysk, obrót, marża). Chcąc uniknąć arbitralności sięgamy po grupę Highfliers. Obserwując najlepszych, definiujemy zachowania, które przekładają się na sukces w sprzedaży.
  • ROI przeprowadzenie testu na grupie kontrolnej i przeszkolonej wraz z monitoringiem efektywności pozwoli na przeprowadzenie klasycznego równania i da prostą odpowiedź – czy uzyskane tą metodą wzrosty sprzedaży w odpowiednim stopniu zwracają nakłady na inwestycje w szkolenia. Odpowiedź twierdząca staje się zielonym światłem dla przeszkolenia całych sił sprzedaży w firmie.
  • Sięgamy po skuteczne i sprawdzone techniki sprzedaży w tym celu definiujemy grupę Highfliers’ów – najlepiej sprzedających pracowników. Są to osoby, które w sposób świadomy bądź nie stosują narzędzia sprzedażowe, które mają najwyższą skuteczność w odniesieniu do rynku naszego Klienta i do jego produktu. To Highfliersi mimo, że nieliczni realizują lwią część targetów. Jaki skok jakościowy uzyskamy, gdy wdrożymy ten standard u pozostałych?
Przegląd koncepcji sprzedażowych – zapraszamy tutaj

Zobacz w dziale:

Procesy firmowe i dobrostan pracowników
Badanie ogólnopolskie

Wellbeing ma szansę stać się najbardziej wartościowym i dającym wymierne korzyści elementem zarządzania współczesnymi organizacjami. Aby stać się organizacją wellbeing’ową warto zrozumieć jego istotę, zbadać i zrozumieć każdy z wymiarów wellbeing’u. Założenia te stały się podstawą dla Wellbeing Indicator© Procesy firmowe i dobrostan pracowników – badanie ogólnopolskie A.D. 2018.

Nic nie powstrzyma człowieka o właściwej postawie mentalnej przed osiągnięciem swoich celów

Jeśli posiadasz umiejętności, a nie wykorzystujesz ich bariery mają charakter mentalny. Trening mentalny pozwala je zniwelować i w pełni używać własne zasoby, talenty i umiejętności. Poznaj treningi mentalne Flow, Back on Track, Współodpowiedzialność.

Żeby docenić różnorodność, warto ją zrozumieć

Dziś obszary, które obejmuje polityka szkoleniowa i rozwojowa, są bardzo rozległe. Tworząc zespół trenerski zadbaliśmy o to, aby w jego skład weszli trenerzy specjalizujący się w różnych metodologiach. Zdobywane przez nich licencje i doświadczenia w stosowaniu poniższych metodologii sprawiają, że możemy proponować naszym Klientom kompletne rozwiązania szkoleniowe.

Jeśli znasz samego siebie przetrwasz setki bitew

Coaching może być niezależnym procesem rozwojowym bądź wsparciem dla innych rozwiązań – dla szkoleń, mentoringu, sesji peer-2-peer. Doświadczeni biznesowo i życiowo coachowie z dużym doświadczeniem w prowadzeniu sesji.

Jeśli nie podoba Ci się układ kart na stole… wywróć stół

Wybieramy najskuteczniejszych pracowników, rozpoznajemy ich źródła sukcesu, nadajemy strukturę szkoleniową. Powstałe w ten sposób szkolenie realizujemy na pozostałych pracowników firmy. Metodyka Transfer From Highfliers.

Samemu idzie się szybciej, razem dociera się dalej

MasterMind to proces rozwojowy podzielony na serię spotkań bezpośrednich bądź zdalnych. Na skuteczność tego formatu składa się zarówno praca podczas spotkań jak również pomiędzy nimi (obserwacja własnych zachowań, ich skuteczności i konsekwencji).

Espresso rozwojowe w atrakcyjnej formie

Krótka forma szkoleniowa jest odpowiedzią na rzeczywistość VUCA. Pracownicy często nie mogą sobie pozwolić, żeby poświęcić dwa dni pracy na tradycyjne szkolenie. Krótka forma szkoleniowa zapewnia esencję, jest możliwa do przeprowadzenia dla większych grup. Zwykle wspierana działaniami follow up. Zapraszamy do poznania naszych propozycji!

Przygotujemy Cię na każdy scenariusz… Online

MATERIAŁY I INFORMACJE

szkolenia miękkie
Szkolenia miękkie

Najnowsza lista szkoleń miękkich.

Pobierz
szkolenia twarde
Szkolenia twarde

Pobierz listę szkoleń twardych (eksperckich).

Pobierz
Folder informacyjny
Folder informacyjny

Dowiedz się o nas więcej.

Pobierz
Gamma w mediach

Zobacz co piszą o nas media.

Zobacz

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.