Przegląd koncepcji sprzedażowych

21 maja 2018
zdjęcie - Przegląd koncepcji sprzedażowych

Przegląd koncepcji sprzedażowych


Rain Selling

Metoda sprzedaży polegająca na: budowaniu wiarygodności sprzedawcy w oparciu o dobre relacje z Klientem  i współpracę nad znalezieniem i zdefiniowaniem kwestii problematycznych w organizacji Klienta. Metodologia ta zakłada, że wszyscy Ci, którzy zmienili sposób myślenia czerpią wymierne korzyści w zainspirowaniu klienta i pokazaniu jak nowe myślenie o rozwiązaniu tworzy nowe możliwości rozwiązania problemu.

Sprzedaż relacyjna

Metoda sprzedaży polegająca na budowaniu i utrzymaniu dobrych relacji z klientem; prowadząca do efektywnego zakończenia procesu sprzedaży. W sprzedaży relacyjnej ważną rolę odgrywa rozumienie potrzeb klientów, otwarcie się na poszukiwanie rozwiązań satysfakcjonujących obie strony, sprzedawanie „na miękko”, czyli „sprzedawanie bez wciskania” , aby klienci polubili sprzedawcę.

The New Strategic Selling

metoda sprzedaży polegająca na odrzuceniu taktyk manipulacyjnych i podkreśleniu procesu strategicznej sprzedaży; wypełniona nowymi taktykami konfrontacji z konkurencją. Jest to nowoczesna odsłona klasycznego biznesu w szybko zmieniającym się świecie.

Excetional Selling

Metoda sprzedaży polegająca na  głębokiej diagnostyce potrzeb Klienta realizowanej  bezpośrednio w rozmowach handlowych. Aby osiągnąć sukces i rentowność należy budować trwałe relacje oraz zadbać o zaangażowanie klienta. Należy przełamywać ograniczenia, dwuznaczność słów oraz argumentację negocjacyjną. Pomaga to w zbudowaniu wiarygodności sprzedawcy i jasno pokazuje wartość oferowanego rozwiązania.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Sprawdź naszą ofertę. Najpopularniejsze szkolenia sprzedażowe online:

The New Solution Selling

Metoda sprzedaży polegająca na diagnozowaniu problemów biznesowych klientów oraz dostarczaniu określonych rozwiązań, które są przekonujące i wykonalne. Klient stanowi centralny punkt tego procesu, wobec tego sprzedawca musi podejść indywidualnie do jego wyzwań i potrzeb. Efektem współpracy jest pozyskanie kluczowych decydentów, a także określenie dalszych mierzalnych etapów procesu sprzedaży.

Professional Selling Skills – Achieve Global

Metoda sprzedaży polegająca na prowadzeniu wzajemnych korzystnych rozmów handlowych z klientami, nawet z tymi, którzy są obojętni lub wyrażają obawy. Ważnym aspektem jest skuteczne i elastyczne podejście do stosowania oceny i ciągłego doskonalenia umiejętności, które są podstawą do zbudowania silnych i trwałych relacji z klientami.

Sprzedaż doradcza/konsultacyjna

Metoda sprzedaży polegająca na doradztwie i konsultacjach budowanych na relacjach partnerskich, opartych na otwartości i zaufaniu. Od sprzedawcy wymaga się perfekcyjnej znajomości rynku oraz oferowanych produktów, wskazującej na nieszablonowe postępowanie w indywidualnym dopasowaniu do potrzeb klienta.

LAMP – MHI

proces długotrwałej współpracy z kluczowymi klientami umożliwia: analizowanie aktualnego stanu relacji wraz z identyfikacją rozbieżności i możliwością opracowania wspólnej wizji, a także planu działania; określanie jasno sprecyzowanych celów sprzedażowych przynoszących wymierne korzyści; budowanie silniejszych relacji z kluczowymi klientami, co zwiększa długoterminową stabilność i wzrostu.

Sprzedaż oparta na poleceniach

Metoda sprzedaży polegająca na pozyskiwaniu klientów przez rekomendację zaprzyjaźnionych firm, a także budowaniu sieci kontaktów, które stanowią podstawę bezpiecznych transakcji. Przedsiębiorcy mogą polecać zarówno ofertę sprzedażową swoim klientom, jak również swoich klientów. Współpraca z takimi osobami daje pewność, że są one wiarygodne, a oferowane produkty czy usługi trafią w odpowiednie ręce.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Sprawdź naszą ofertę. Najpopularniejsze szkolenia handlowe online!

Connective Selling

Metoda sprzedaży polegająca na zrozumieniu, jak ludzie kupują (dzięki temu można przewidzieć dany krok i wykonać ruch w odpowiednim momencie procesu sprzedaży), a także na zdobywaniu szacunku i zaufania poprzez poznanie firmy klienta i rozwiązywaniu jej problemów. Aby osiągnąć sukces, trwale budować i utrzymać sieć kontaktów biznesowych należy mówić to, co inni chcą usłyszeć.

Customer Centric Selling

Metoda sprzedaży polegająca na koncentrowaniu się na biznesie klienta, na jego celach oraz wartościach biznesowych, jakie można mu oferować i dostarczać. Jest to usystematyzowane i zdyscyplinowane podejście do sprzedaży złożonych produktów i usług, opierające się na zdolności emocjonalnego łączenia się z kupującymi oraz na prawdziwym, aktywnym słuchaniu ich potrzeb.

Snap Selling

metoda sprzedaży polegająca na strategii przezwyciężania wahań i dylematów klienta, na efektywniejszym umawianiu większej liczby spotkań, przyspieszaniu podejmowania decyzji oraz wygrywania sprzedaży. Opiera się na wykonywaniu rzeczy prostych i jasnych w zrozumieniu, nieustannym kontrolowaniu procesu zgodnie z celami i oczekiwaniami klientów, dostosowaniu oferty do ich problemów i potrzeb, a także podnoszeniu priorytetów.

Sales Dogs

metoda sprzedaży polegająca na wykorzystaniu w pełni posiadanych talentów oraz mocnych stron, przezwyciężeniu lęków, mitów i przeszkód, opanowaniu zdolności komunikacyjnych, pokonaniu sprzeciwu oraz zarządzaniu terytorium. Wykorzystana metafora psa jako „najlepszego przyjaciela człowieka” stanowi źródło postępowania dobrego sprzedawcy – musi on być wierny, uporczywy i sympatyczny.

ProActive Selling

metoda sprzedaży polegająca na wykorzystaniu narzędzi w sposób pozwalający dostosować swoje podejście indywidualnie do każdego klienta i zachować kontrolę na każdym etapie sprzedaży. Należy zbadać motywację kontrahentów z każdej perspektywy, podwoić liczbę połączeń z potencjalnymi klientami, wykorzystać najnowsze technologie ułatwiające kontakt i skracające proces sprzedaży.


Guerilla Selling

Metoda sprzedaży polegająca na prezentowaniu niekonwencjonalnych pomysłów, które są łatwe i ekscytujące dla przedsiębiorców na każdym szczeblu. Bazuje na przekonaniu, że obecnie, w coraz bardziej konkurencyjnym środowisku biznesowym, wymaga się nowych umiejętności i zaangażowania ze strony sprzedawców.

Selling in New Market

Metoda sprzedaży polegająca na zobrazowaniu atrakcyjnej wizji przyszłości, identyfikowaniu rynku docelowego, kontrolowaniu procesu decyzyjnego oraz poznaniu jak duże organizacje dokonują wyboru produktu. Stosowanie konwencjonalnych metod może przyczynić się do niepowodzenia.

Perfect Selling

metoda sprzedaży polegająca na natychmiastowym połączeniu sprzedaży z kreatywnym podejściem do klienta, szybkim i dokładnym odkryciu jego potrzeb, przedstawieniu w przekonujący sposób propozycji rozwiązań problemów oraz – we właściwym momencie –ich rozwiązanie (z pełnym zaangażowaniem).

Filozfia Fish

polega na aktywacji i motywacji pracowników. Nie ważne czym się zajmują, ale muszą znaleźć sposób, żeby zamienić to w zabawę poprzez zaangażowanie i energię. Skutkiem tego będzie posiadanie pozytywnego wpływu na codzienność wszystkich znajdujących się w pobliżu. Zawsze trzeba być świadomym tego, co mówią klienci i reagować na ich potrzeby. Każdego Klienta traktować indywidualnie, a przede wszystkim zarażać dobrym humorem.

Sandler Selling System

Metoda sprzedaży oparta na naturalności zachowań handlowca, łamaniu schematu typowej rozmowy handlowej oraz niespotykanej kolejności podejmowania poszczególnych kroków przez sprzedawcę.

Spin Selling

metoda sprzedaży polegająca na pytaniach sekwencji SPIN (Situation, Problem, Implication, Need Payoff). Pytania sytuacyjne to takie, za pomocą których zbiera się informacje na temat faktów oraz sytuacji ogólnej. Pytania problemowe dotykają problemów, trudności czy braku satysfakcji oraz elementów, w zakresie których można zaoferować pomoc. Pytania implikacyjne ukazują konsekwencje i następstwa efektów odkrytych w poprzednich pytaniach. Pomagają potencjalnemu kupującego zrozumieć powagę oraz pilność jego sytuacji. Pytania niezbędnego zysku pomagają potencjalnym klientom powiedzieć o korzyściach płynących z oferowanych rozwiązań.

Szukasz nowości z obszaru HR, szkoleń czy team building'u?
Polub nas i otrzymuj informacje na bieżąco!

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Okno Johari to psychologiczne narzędzie, które pozwala poznać siebie i swoje relacje z otoczeniem. Wyznacza ono cztery obszary, które obrazują poziom samoświadomości jednostki i jej relacje z innymi ludźmi. Okno Johari stosuje się do wzmacniania komunikacji w pracy, budowania zespołów i rozwoju osobistego.

Test 12 pytań Gallupa Instytut Gallupa przez ponad 25 lat prowadził wywiady z ponad milionem pracowników. Pytano o różne aspekty pracy, w celu wyłowienia najważniejszych kwestii decydujących o odpowiedzi na pytanie: co to jest dobre miejsce pracy?

Raport Deloitte podsumowujący 2015 rok potwierdza, że najistotniejszym wyzwaniem dla liderów przedsiębiorstw okazało się budowanie kultury organizacyjnej i zaangażowania. Zdaniem autorów raportu to właśnie te dwie, kluczowe wartości stanowią receptę na coraz powszechniejsze trudności w przyciąganiu i utrzymywaniu pracowników o wysokim potencjale. Organizacje, które umiejętnie wykorzystają ten fakt, mają szansę wygrania boju o talenty i pozostawienia w tyle swoich konkurentów.   

Dzisiejsi specjaliści mają więcej możliwości wyboru miejsca zamieszkania i pracy, jednakże mogą być przywiązani do swojej obecnej lokalizacji, a przecież nie wszystkie osoby, których potrzebuje firma, mieszkają w tej samej okolicy.

Gamma przeprowadziła w marcu osiem specjalistycznych pokazów dotyczących Onboardingu 2.0, w których udział wzięło ponad 160 ekspertów. Ideą pokazu było możliwie dokładne odwzorowanie pierwszego dnia nowego pracownika w szeregach organizacji. Uczestnicy pokazów wcielili się w nowo zrekrutowanych specjalistów ds. HR w firmie Gamma, mieli szansę wejść w buty adepta.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.