Gospodarka magazynowa szkolenie

W bardzo dużym uproszczeniu można przyjąć, że gospodarka magazynowa to szczególna forma działalności przedsiębiorstwa, która ma za zadanie odpowiednie przechowywania towarów, ruchomości i tym podobnych. Celem gospodarki magazynowej są przede wszystkim takie działania, które będą skutecznie zabezpieczały ogólne funkcjonowanie danej firmy. 

   
  W bardzo dużym uproszczeniu można przyjąć, że gospodarka magazynowa to szczególna forma działalności przedsiębiorstwa, która ma za zadanie odpowiednie przechowywania towarów, ruchomości i tym podobnych.

  Celem gospodarki magazynowej są przede wszystkim takie działania, które będą skutecznie zabezpieczały ogólne funkcjonowanie danej firmy. W ujęciu nieco węższym można wskazać, że zadaniem właściwie prowadzonej gospodarki magazynowej będzie takie tworzenie warunków, które będą gwarantowały ciągłość działalności przedsiębiorstwa. Będzie się to odbywało poprzez odpowiednie zaopatrywanie produkcji, gromadzenie wytworzonych produktów i dalej wspieranie ich wydawania w ramach sprzedaży.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat mechanizmów funkcjonowania systemu magazynowego, integracji procesów z pozostałymi procesami logistycznymi w firmie, poznać mierniki funkcjonowania magazynów i efektywności procesów magazynowych to zapraszamy na szkolenie Zarządzanie magazynem - Gospodarka magazynowa dla praktyków biznesu

  Zapraszamy do linków bądź wpisania w wyszukiwarkę naszej strony fraz:

  Pozwolą one poznać więcej szkoleń z interesującego Państwa obszaru.

  Dodatkowo trzeba pamiętać, że szczególnie w przypadku firm zajmujących się handlem miarą skuteczności gospodarki magazynowej będzie przede wszystkim mierzona czasem potrzebnym do przygotowania odpowiedniej ilości danego towaru tak by mogły być one wysłane we wskazane przez klienta miejsce w ramach procesu od producenta do konsumenta.
   
  Pracownicy chcący poszerzyć wiedzę w zakresie gospodarka magazynowa szkolenie powinni rozpoczynać od teorii. Bo choć jest to praca w oczywisty sposób praktyczna i nierzadko fizyczna to znajomość podstaw koncepcyjnych jest tu ogromnie pomocna. Dlatego też warto zapoznać się z definicją gospodarki magazynowej stworzonej przez Z. Dudzińskiego.

  Stwierdza on, że jest to „organizacja gospodarki magazynowej to całokształt sposobów postępowania i przedsięwzięć podejmowanych, stosowanych i współdziałających ze sobą przy zarządzaniu magazynami oraz dóbr struktur organizacyjnych, mających na celu optymalną koordynację wszystkich funkcji magazynu dla osiągnięcia największego efektu przy najmniejszych nakładach pracy żywej i uprzedmiotowionej.” Szkolenia w tym zakresie powinny odbywać się cyklicznie, tak by móc stale wpływać na efektywność działań w tym zakresie.

  Trzeba mieć bowiem świadomość tego, że nieprawidłowo prowadzona gospodarka magazynowa może być źródłem nie tylko zmartwień ale przede wszystkim poważnych problemów całego przedsiębiorstwa.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szkolenia budownictwo i nieruchomości. Profesjonalni trenerzy. Nowe tematy. Służebność przesyłu, Wycena nieruchomości, Prawo budowlane, Zaszłości inwestycyjne. Zobacz:

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.