Szkolenia czas pracy

Czas pracy należy do jednych z najbardziej interesujących tematów dla każdego pracownika i pracodawcy. W zależności od tego, czy dana osoba jest zatrudniona na podstawie umowy o pracę czy też umowy zlecenia lub o dzieło, czas pracy jest bardzo różny. W niektórych przypadkach może być nawet nienormowany. Aby dowiedzieć się, w jakich przypadkach, coraz więcej pracodawców i pracowników decyduje się na szkolenia czas pracy.

   
  Czas pracy należy do jednych z najbardziej interesujących tematów dla każdego pracownika i pracodawcy. W zależności od tego, czy dana osoba jest zatrudniona na podstawie umowy o pracę czy też umowy zlecenia lub o dzieło, czas pracy jest bardzo różny. W niektórych przypadkach może być nawet nienormowany. Aby dowiedzieć się, w jakich przypadkach, coraz więcej pracodawców i pracowników decyduje się na szkolenia czas pracy.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Działy kadr czekają zmiany wynikając z prezydenckiej nowelizacji kodeksu pracy oraz nowe obowiązki antykorupcyjne narzucone ustawą o jawności życia publicznego, ale ważniejsze jest przygotowanie firm na rewolucję dotyczącą akt pracowniczych, która jest planowana niebawem. Zapraszamy  na szkolenie zmiany w prawie pracy 2022.

  Uczestników tego szkolenia interesują również:

  W przypadku zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, która wydaje się być najczęstszą formą umowy, z jakiej najchętniej korzystają pracownicy, a także pracodawcy, czas pracy jest jasno określony. Nie jest to jednak wyłączny powód, dla którego pracownicy i pracodawcy chętnie wybierają taką formę zatrudnienia. Wybór ten uzależniony jest najczęściej stałością takiej umowy, która daje pewność. Pracownik ma pewność zatrudnienia, zaś pracodawca ma pewność, że pracownik będzie świadczył na jego rzecz pracę. Choć w wyjątkowych sytuacjach pracownik może oczywiście skorzystać z urlopu czy zwolnienia lekarskiego, to jednak pracodawca nadal ma pewność, że pracownik będzie świadczyć na jego rzecz pracę, a nie porzuci jej z dnia na dzień, pozostawiając pracodawcę z problemem.
   
  W zależności od tego, jaką formę umowy o pracę lub umowy zlecenia z normowanym czasem pracy zdecydują się podpisać pracodawca i pracownik, to pracownik będzie miał określone obowiązki. W przypadku umowy o pracę na część etatu, czas pracy będzie odpowiednio zmniejszony lub dostosowany. Nie jest to jednak wyłączny przypadek, kiedy czas pracy może być inny od tego najbardziej podstawowego.

  Podczas szkolenia czas pracy można dowiedzieć się o innych przypadkach, kiedy czas pracy jest dostosowany do odpowiednich przepisów. Dzieje się tak np. w przypadku kobiet w okresie po porodzie, jak i osób niepełnosprawnych. Aby poznać wszystkie przypadki, w których czas pracy pracownika jest inny, niż najczęściej się to zdarza, warto wykorzystać szkolenia czas pracy, dzięki którym można dowiedzieć się wszelkich niezbędnych informacji.
   

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  Zapraszamy do naszej

  gamma Wiki +

  Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
  Raporty HR
  Raporty HR

  Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

  Video
  Video

  Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

  Audio
  Audio

  Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

  Artykuły
  Artykuły

  Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108


  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.