Szkolenia z podatków

Podatki są nie raz bardzo „uciążliwym” elementem naszego życia. Trudno więc się nie zgodzić, że dla wielu osób mogłoby ich nie być. Jednakże zapewniają one pieniądze na pokrycie potrzeb dobra wspólnego, tzn. są to np. fundusze na budowę publicznych instytucji.

zdjęcie - Szkolenia z podatków
 
Podatki są nie raz bardzo „uciążliwym” elementem naszego życia. Trudno więc się nie zgodzić, że dla wielu osób mogłoby ich nie być. Jednakże zapewniają one pieniądze na pokrycie potrzeb dobra wspólnego, tzn. są to np. fundusze na budowę publicznych instytucji.
 
Same podatki pełnia kilka rodzajów funkcji i z teoretycznego założenia są bardzo potrzebne dla rozwoju kraju. I tak możemy wyróżnić np. funkcję fiskalną, której głównym założeniem jest to o czym wspomniano powyżej – zapewnia dochód na realizację potrzeb budżetowych państwa.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

NOWE REGULACJE W OBSZARZE CEN TRANSFEROWYCH

Zapraszamy na szkolenie, które przygotuje do wskazania obszarów ryzyk w jednostkach w zakresie transakcji powiązanych i przygotuje do sporządzenia dokumentacji za rok bieżący i lata ubiegłe REGULACJE W OBSZARZE CEN TRANSFEROWYCH

Uczestników tego szkolenia interesuje również:

Wysokości takich podatków w pełni zależy od formy w jakiej jest pobierany, jak i od sposobu jego realizacji. Inną funkcją jest funkcja redystrybucyjna, która polega na kształtowaniu dochodu i majątku podatników w celu zmniejszenia nierówności społecznych. 

Całość opiera się na zasadzie, że im więcej posiadamy tym większe podatki płacimy, a im mniej tym mniejsze są nasze podatki. Z drugiej strony stanowi to ogromne pole do kłótni między podatnikami, z powodu licznych nierówności wynikających z różnic podatkowych pomiędzy podatnikami.
 
Kolejna funkcja jest funkcja stymulacyjna. Opiera się na wykorzystaniu różnych instrumentów podatkowych w celu wywierania wpływów na różne jednostki. Ostatnią funkcją jest funkcja informacyjna. Polega ona na realizacji rożnego rodzaju wpływów podatkowych w celu analizy przebiegu procesów gospodarczych. Ostatecznie te cztery funkcje maja ogromny wpływ na naszą gospodarkę krajową, jak i styl i jakość życia obywateli.
 
Chcąc się w nie zagłębić znacznie bardziej i nauczyć się jak odpowiednio dostosować podatki do naszych potrzeb warto udać się na specjalistyczne szkolenia/kursy z zakresu prawa podatkowego. Na wstępie trzeba jednak zastrzec, że nie jest to wiedza gruntowana, gdyż większość szkoleń odnosi się do poszczególnych zagadnień podatkowych.

Co więcej nie trudno zauważyć, że istnieje szereg kursów, które są skierowane dla konkretnych grup pracowników, przez co są nieprzydatne dla reszty użytkowników, dlatego też należy je rozważnie dobierać do swoich potrzeb.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do zapoznania sie z naszym działem: szkolenia finansowe Zobacz m.in. Sprawdź również dział z naszymi szkoleniami online.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.