Jakie są etapy zarządzania ryzykiem?

Aspekt jednego z elementów zarządzania jakim jest zarządzanie ryzykiem poruszany jest na wielu rożnych płaszczyznach. Owe działanie ma zapobiec podejmowaniu decyzji, które mogłyby wpłynąć negatywnie na działanie oraz funkcjonalność naszego przedsiębiorstwa. Nie trudno więc dostrzec jak kluczowe znaczenie ma tutaj odpowiednie zrozumienie tego problemu. Idąc tym tropem możemy zauważyć, że ryzyko jest kluczowe z dwóch stron.

zdjęcie - Jakie są etapy zarządzania ryzykiem?
 
Aspekt jednego z elementów zarządzania jakim jest zarządzanie ryzykiem poruszany jest na wielu rożnych płaszczyznach. Owe działanie ma zapobiec podejmowaniu decyzji, które mogłyby wpłynąć negatywnie na działanie oraz funkcjonalność naszego przedsiębiorstwa.

Nie trudno więc dostrzec jak kluczowe znaczenie ma tutaj odpowiednie zrozumienie tego problemu. Idąc tym tropem możemy zauważyć, że ryzyko jest kluczowe z dwóch stron.
 
Z jednej powoduje ono impuls, który prowokuje nas do działania oraz podejmowania decyzji. To on właśnie zapewnia nam odpowiednie funkcjonowanie i pozwala na dalsze dążenie do celu. Z drugiej strony jest tez problemem, który w momencie gdy stres jest zbyt wielki może przyczynić się do nie wykonania danej czynności, lub do błędnego jej wykonania.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy na warsztat z zakresy zarządzania ryzykiem, wiedza pozyskana podczas szkolenia pozwoli na świadome zarządzanie ryzykiem.

Uczestników tego szkolenia interesują się  również:

Właśnie zarządzanie ryzykiem ma rozpoznawać takie sytuacje i im przeciwdziałać. Jakby na to nie spojrzeć choć zadanie wydaje się łatwe do wykonania, to wymaga jednak ogromnej ilości wiedzy, jak i różnego rodzaju praktyk oraz technik, jakie mają temu zapobiec.
 
Dlatego też na polskim rynku możemy znaleźć szereg rożnego rodzaju szkoleń zarządzanie ryzykiem, które to maja z zadanie przygotowanie praktyczne oraz teoretyczne do wykonywania obowiązków z nim związanych. Szkolenia odbywają się w ciągu kilku do kilkunastu dni, a ich cena mieści się w zakresie kilkuset złotych.

Są one idealnym rozwiązaniem zarówno dla pojedynczych osób, które chcąc poszerzyć swoją wiedzę z tego zakresu, jak i dla zorganizowanych przedsiębiorstw planujących przygotować takie szkolenie dla wszystkich sowich pracowników związanych z zarządzaniem ryzykiem.
 
Owe działania mają za zadanie poszerzenie wiedzy jak i kompetencji pracowników, dzięki czemu będą oni w stanie o wiele efektywniej pracować dla danego przedsiębiorstwa. Zarządzanie ryzykiem to jedno z kluczowych aspektów zarządzania. Pozwala ono na doprowadzenie do ochrony prowadzonej działalności przed błędnym podejmowaniem decyzji oraz przed zagrożeniami ze środowiska zewnętrznego, które mogłyby mu zaszkodzić.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.