Inne strony: GAMMA DISCOVER

Jak stworzyć i wykorzystać szablon w arkuszu kalkulacyjnym

Pracując w arkuszu kalkulacyjnym przy kilkukrotnym wykorzystywaniu tego samego schematu działania zamiast zaczynać pracę od początku warto pewne niezmienne rzeczy zapisać w Excelu jako szablon.

zdjęcie - Jak stworzyć i wykorzystać szablon w arkuszu kalkulacyjnym

Jak stworzyć i wykorzystać szablon w arkuszu kalkulacyjnym


Od 2010 roku kiedy Microsoft zmienił nieco swój interfejs jest to naprawdę bardzo proste. Jak zatem krok po kroku stworzyć własny szablon? Poniżej znajduje się instrukcja postępowania, do której jeśli się skrupulatnie zastosujemy osiągniemy sukces który pomoże nam szybciej i efektywniej pracować.
 1. W pierwszej kolejności należy otworzyć wybrany skoroszyt, który wykorzystany zostanie przez nas do stworzenia właściwego szablonu.
 2. Na pasku zadań musimy wyszukać przycisku pakietu Microsoft Office, co bez znaczenia z jakiej wersji korzystamy gdyż jest on bardzo widoczny. W tym przycisku wyszukujemy opcję ZAPISZ JAKO. Nasz skoroszyt zostanie zapisany pod dowolną wybraną przez nas nazwą, którą przed właściwym zapisaniem pliku musimy zapisać w odpowiednim do tego okienku.
 3. Po wykonaniu tych czynności odnajdujemy pole ZAPISZ JAKO TYP. Teraz do wyboru mamy dwie opcje. Wybieramy albo SZABLON PROGRAMU EXCEL lub jeśli skoroszyt zawiera makra, które nie powinny być udostępnione w naszym szablonie wybieramy SZABLON PROGRAMU EXCEL Z WYŁĄCZONĄ OBSŁUGĄ MAKR.
 4. Po wykonaniu tych czynności jeśli jesteśmy wszystkiego pewni klikamy przycisk ZAPISZ.
To wszystko nasz szablon jest już gotowy. Plik ten zostaje zachowany w folderze SZABLONY. Dostępny jest użytkownikowi w każdej chwili, gdy zajdzie potrzeba z jego skorzystania. Natomiast w jaki sposób można utworzyć nowy skoroszyt z wykorzystaniem naszego gotowego szablonu? Postępować należy w następujący sposób.
 1. Wyszukujemy przycisk Microsoft Office i klikamy w NOWE.
 2. Wybieramy opcję SZABLONY. W tym polu mamy klika możliwości postępowania w zależności od naszych potrzeb:
  • żeby utworzyć skoroszyt w oparciu o ostatnio użyty szablon należy kliknąć w puste i niedawno używane, a w obszarze OSTATNIO UŻYWANE SZABLONY wystarczy kliknąć dwukrotnie ikonkę szablonu jakiego chcemy użyć
  • jeśli zamierzamy stworzyć nowy skoroszyt z zainstalowanego fabrycznie szablonu klikamy w ZAINSTALOWANE SZABLONY gdzie wybieramy odpowiedni szablon poprzez dwukrotne jego kliknięcie
  • aby utworzyć nowy skoroszyt w oparciu o inny skoroszyt należy wybrać pozycję NOWY Z ISTNIEJĄCEGO po czym dwukrotnie kliknąć na skoroszyt którego mamy zamiar użyć.

Szkolenia Eksperckie. W obszarze szkoleń prawa pracy i IT proponujemy szkolenia: Zobacz inne obszary szkoleń eksperckich: szkolenia excel, szkolenia prawo pracy, szkolenia logistyka. Zapraszamy
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
23 sierpień 2018 - 24 sierpień 2018
Warszawa

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Przejdź do działu strefy wiedzy

WikiGamma
Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy
Gamma Q&A
Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR
Artykuły eksperckie
Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi
Wideo
WikiGamma w formacie video
Recenzje
Recenzje książek
Artykuły
Standardowe informacje z obszaru szkoleń

Najbardziej poczytne materiały WikiGamma:

Główną przyczyną, dla której firmy i organizacje decydują się podnieść kompetencje swoich pracowników w obszarze zarządzania projektami jest dynamika otaczającego nas świata. Kapryśna ekonomia, skracające się cykle produkcyjne, zmiany technologiczne, polityczne, prawne, demograficzne i kulturowe kształtują coraz wyższe oczekiwania klientów.
Grywalizacja lub gamifikacja to w Polsce stosunkowo młoda forma motywowania określonych grup m.in. takich jak zespół sprzedażowy, dział IT lub HR czy studenci i uczestnicy szkoleń, działających we wspólnym celu. Aby odczarować nieco ten temat dobrze jest przyjrzeć się mu od podstaw.
Rynek pracy staje się rynkiem pracownika, rotacja pracowników stale rośnie. Stare metody zarządzania tracą na efektywności i współcześni menadżerowie stają przed koniecznością wypracowania nowych modeli, dostosowanych do nowej rzeczywistości. Te wyzwania to coś, do czego warto się przyzwyczaić, bo millenialsi niedługo będą dominującą grupą pokoleniową na rynku pracy.
Szanowni Państwo! Od momentu powstania, metodyki zwinne zyskują coraz większą popularność w różnych dziedzinach biznesu, wspierając organizacje z niemal wszystkich branży w sprawnym zarządzaniu projektami oraz codziennymi działaniami w takich obszarach, jak: informatyka, strategia, komunikacja, sprzedaż, marketing oraz HR. Metodyki Agile umożliwiają efektywne i szybkie budowanie wartościowych rozwiązań wysokiej jakości, wspierają usprawnianie procesów i rozwój kompetencji w zespołach wytwórczych dzięki koncentracji takich koncepcji, jak: inspekcja, adaptacja, ciągłe doskonalenie czy samoorganizacja, bez których żadna firma chcąca działać w dynamicznym środowisku nie jest w stanie budować przewagi rynkowej.
Sukces firmy zależy od ludzi w niej pracujących, a kluczowi pracownicy mają kluczowe znaczenie dla tego sukcesu, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej.
Szanowni Państwo! Model mocnych stron Gallupa jest dzisiaj tak aktualny jak nigdy wcześniej. Zmiany pokoleniowe, motywacja 3.0 , tzw. rynek pracownika oraz poszukiwanie rozwiązań HR-owych, które jednocześnie podnoszą efektywność organizacji i satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy – wszystkie te zjawiska stanowią ogromne wyzwania dla działów HR w Polsce i na świecie. Praca na talentach i mocnych stronach wg metodologii Gallupa na pewno pomaga zamienić wyzwania w rezultaty. Życzymy owocnej lektury! Zespół Gamma

Kolejne artykuły

Najczęściej używane skróty klawiszowe w programie MS Excel
Microsoft Office Excel to nie tylko idealne narzędzie do pracy biurowej. Wykorzystywany może być przez każdego, kto zna choćby jego podstawowe funkcje w codziennym życiu.
Dziś w Polsce ciężko odnaleźć nam będzie jakąkolwiek firmę, która w swojej biurowej pracy nie wykorzystuje możliwości jakie daje praca z arkuszem kalkulacyjnym.
Microsoft Office Excel jest arkuszem kalkulacyjnym wykorzystywanym w pracach biurowych w praktycznie wszystkich firmach zarówno małych, średnich jak i dużych.
Arkusz kalkulacyjny to nie tylko cała masa cyferek. Są sytuacje gdzie w arkuszu pracujemy nie na liczbach a na konkretnym tekście, dlatego warto zapoznać się choćby z podstawowymi informacjami dotyczącymi funkcji tekstowych w Excelu.
Poprzedni artykuł
Obecny artykuł
Jak stworzyć i wykorzystać szablon w arkuszu kalkulacyjnym

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 48, tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone.