Ceny transferowe – co się zmieniło w 2019 roku?

Pojęcia ekonomiczne są niezwykle trudne dla laików. Ale, ich znajomość jest wymagana przez tych, którzy dbają o to, by biznes szedł do przodu. Czy są to ludzie pracujący w administracji, czy posiadający nieco inne obowiązki związane z prowadzeniem firmy – nie zmienia to faktu, że na pewno znają pojęcie cen transferowych.

Gamma - Ceny transferowe - co się zmieniło w 2019 roku?


Ceny transferowe - co się zmieniło w 2019 roku?

Pojęcia ekonomiczne są niezwykle trudne dla laików. Ale, ich znajomość jest wymagana przez tych, którzy dbają o to, by biznes szedł do przodu. Czy są to ludzie pracujący w administracji, czy posiadający nieco inne obowiązki związane z prowadzeniem firmy - nie zmienia to faktu, że na pewno znają pojęcie cen transferowych.

Dla nieobeznanych w temacie cenami transferowymi nazywamy narzędzia służące do przenoszenia dochodów pomiędzy podmiotami powiązanymi. Takie przenoszenie dochodów może odbywać za pomocą zwiększenia kosztów nabycia towarów lub usług lub poprzez zaniżenie przychodu.

W 2018 roku zaszły nowe zmiany w prawie dotyczącym cen transferowych, na podstawie których przedsiębiorcy zaczęli rozliczać się w nieco inny sposób niż miało to miejsce do tej pory. Tym, którym sprawiała trudność interpretacja nowych przepisów prawa - ceny transferowe szkolenie Warszawa pomogły odnaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania.

Oprócz tego, szkolenie z KPA w pakiecie zdecydowanie aktualizowało wiedzę w zakresie administracji, a szkolenia projekt inwestycyjny przekazały cenną wiedzę, jak upewnić się, że nasze planowane inwestycje są w zgodzie z najnowszymi regulacjami prawnymi.

Oczywiście, bez zgodności z prawem każda inwestycja okaże się spisana na straty, stąd niezwykle ważne jest uczestnictwo w tego typu szkoleniach każdego inwestora, który chciałby na bieżąco pozostawać z wiedzą prawniczą, przedstawioną w przystępny sposób podczas takich szkoleń.

Zmiany dotyczące cen transferowych skupiły się przede wszystkim na usprawnieniu sposobów rozliczania się z transakcji cen transferowych. Zamiast wypełniania sprawozdań CIT/TP lub PIT/TP, od czasu wprowadzenia zmian wystarczy tylko dostarczyć odpowiednią informację elektronicznie. Uproszczono również zasady rozliczania się z cen transferowych.

Ale przede wszystkim, wydłużono termin potrzebny do sporządzenia wymaganej dokumentacji. Te trzy przykłady dotyczą tylko części zmian - ale, okiem przedsiębiorcy - raczej są to zmiany na lepsze, pozwalające na większą swobodę i elastyczność w biznesie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.