Ceny transferowe – jak powinna wyglądać dokumentacja?

Dokumentacja podatkowa cen transferowych jest niezbędna do postępowania zgodnie z prawem, by uniknąć prawnych nieprzyjemności. Zgodnie z art. 9a ustawy CIT oraz art. 25a ustawy PIT dokumentacja podatkowa powinna zawierać między innymi opis funkcji, spełnianej przez podmioty biorące udział w transakcji.

Gamma - Ceny transferowe - jak powinna wyglądać dokumentacja?


Ceny transferowe - jak powinna wyglądać dokumentacja?

Dokumentacja podatkowa cen transferowych jest niezbędna do postępowania zgodnie z prawem, by uniknąć prawnych nieprzyjemności. Zgodnie z art. 9a ustawy CIT oraz art. 25a ustawy PIT dokumentacja podatkowa powinna zawierać między innymi opis funkcji, spełnianej przez podmioty biorące udział w transakcji, przy czym należy tutaj uwzględnić aktywa i rodzaj podejmowanego ryzyka.

W dokumentacji powinny zostać także określone wszystkie koszty, przewidziane do wykonania transakcji, a także formę oraz termin zapłaty. Nie bez znaczenia jest także metoda i sposób kalkulacji zysków, spsób określenia cen - to również powinno zostać określone w dokumentacji.

Gdy na wartość transakcji miała wpływ strategia przyjęta przez podmiot, należy także uwględnić strategię gospodarczą używaną przez podmiot. Jeśli masz wątpliwości co do tego, czy jesteś w stanie sporządzić wymaganą dokumentację uwzględniającą wszystkie czynniki, warto skorzystać z opcji ceny transferowe szkolenie Warszawa.

Takie szkolenie nie jest drogie, a pozwala zaoszczędzić sobie prawnego i podatkowego bałaganu. Dzięki szkoleniu będziesz mógł uniknąć kar finansowych, sporządzając dokumentację spełniającą wszystkie wymogi. Kodeks Postępowania Administracyjnego normuje prawa, które będą miały zastosowanie w przypadku cen transferowych.

Jak powiadają, nieznajomość prawa szkodzi, stąd szkolenie z KPA wydaje się jak najbardziej uzasadnione w celu właściwego prawnego postępowania. Dodatkowo, warto przyjrzeć się opcji szkolenia projekt inwestycyjny, które od podstaw instruują, jak spisać plan projektu inwestycyjnego, jakie normy prawne powinny zostać wzięte pod uwagę.

Przejście tego szkolenia pozwoli Ci zmniejszyć ryzyko sankcji podatkowych i kar skarbowych i dowiesz się, jak udowodnić rynkowość stosowanych cen transferowych. Ponadto, dowiesz się, czy rzeczywiście jesteś zobligowany do opracowania takiej dokumentacji w zależności od projektu inwestycyjnego i jego typu. Szkolenia przeprowadzone w prosty sposób doskonale uzupełnią Twoją wiedzę.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.