Certyfikat rezydencji

Czym jest certyfikat rezydencji podatkowej? W najprostszym rozumieniu, jakie daje nam ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych, należy go rozumieć jako zaświadczenie o miejscu siedziby podatnika, bądź też o miejscu jego zamieszkania. Jego celem jest przeciwdziałanie unikania podwójnego opodatkowania. Pierwotnie występowały one w wersji tylko papierowej, jednakże wraz z biegiem czasu można dostrzec, że zaczęto uznawać także jej e-odpowiedniki.

   
  Czym jest certyfikat rezydencji podatkowej? W najprostszym rozumieniu, jakie daje nam ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych, należy go rozumieć jako zaświadczenie o miejscu siedziby podatnika, bądź też o miejscu jego zamieszkania. Jego celem jest przeciwdziałanie unikania podwójnego opodatkowania. Pierwotnie występowały one w wersji tylko papierowej, jednakże wraz z biegiem czasu można dostrzec, że zaczęto uznawać także jej e-odpowiedniki. Takie działania mają za zadanie usprawnić politykę podatkową.
   
  Zadaniem certyfikatu jest dokumentacja stanu przeszłego, jak i teraźniejszego. Powinien on zawierać takie elementy jak m. in. datę wystawienia oraz jego ewentualny okres ważności. Ponadto (najważniejsze) miejsce zamieszkania bądź też miejsce siedziby firmy. Musi być także w nim opisany cel w jakim został on wydany, a także nazwę organu który to wydał owe zaświadczenie.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Działy kadr czekają zmiany wynikając z prezydenckiej nowelizacji kodeksu pracy oraz nowe obowiązki antykorupcyjne narzucone ustawą o jawności życia publicznego, ale ważniejsze jest przygotowanie firm na rewolucję dotyczącą akt pracowniczych, która jest planowana niebawem. Zapraszamy  na szkolenie zmiany w prawie pracy 2022.

  Uczestników tego szkolenia interesują również:

  Co ważne sam certyfikat zachowuje swoją ważność tak długo, jak długo nic nie uległo zmianie w stanie majątkowym podatnika ( pod warunkiem, ze nie jest określony ramami czasowymi). Przejdź więc teraz do konkretów, czyli co zyskują na ty, np. cudzoziemcy. W przypadku gdy pracujący w Polsce obcokrajowiec posiada certyfikat rezydencji podatkowej, może on stosować ulgowe zasada opodatkowania jakie wynikają z umów międzynarodowych, Jest to spore udogodnienie dla wielu pracujących cudzoziemców.
   
  Certyfikaty rezydencji są ważne oraz obowiązkowe, dlatego należy liczyć konsekwencjami jeśli ich nie wypełniamy. Warto także podkreślić, że nie tylko one lecz całe prawo podatkowe choć mogłoby się wydawać, że działa przeciw nam to jest bardzo ważne dla odpowiedniego funkcjonowania całego państwa.

  Pozwala ono na pozyskanie podatków, które to są następnie wykorzystywane w celu lepszego funkcjonowania dóbr publicznych, oraz różnego rodzaju instytucji. Certyfikat rezydencji jest tylko jednym z przykładów działania prawa podatkowe, stąd należ się liczyć także z innymi możliwościami jakie mogą na na spaść w przypadku podatków.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.