Co mówi rozporządzenie gmp?

W celu wytwarzania dobrych jakościowo produktów farmaceutycznych zostało wprowadzone rozporządzenie GMP, które to musi być bezwzględnie przestrzegane przez wszystkie zakłady farmaceutyczne. Dokumentacja GMP powinna być dobrze znana wszystkim pracownikom tej branży.

zdjęcie - (the_title())


Co mówi rozporządzenie gmp?

W celu wytwarzania dobrych jakościowo produktów farmaceutycznych zostało wprowadzone rozporządzenie GMP, które to musi być bezwzględnie przestrzegane przez wszystkie zakłady farmaceutyczne. Dokumentacja GMP powinna być dobrze znana wszystkim pracownikom tej branży.

Co to jest system GMP?

Dobra Praktyka Produkcyjna z języka angielskiego Good Manufacturing Practice, jest systemem opartym na procedurach produkcyjnych oraz kontrolnych poszczególnych wyrobów farmaceutycznych, kosmetycznych oraz spożywczych.
Przestrzegane prawo farmaceutycznezapewnia, że wytworzone produkty spełniają określone wymagania jakościowe.

Działania te mają na celu zapewnienie powtarzalności oraz jednorodności poszczególnych wyrobów farmaceutycznych poprzez ścisły nadzór nad procesem produkcji. Dokumentacja GMP powinna być obowiązkowo przestrzegana począwszy od etapu zaopatrzenia danej firmy farmaceutycznej w surowce, poprzez ich produkcję, pakowanie i magazynowanie, aż po dystrybucję gotowych wyrobów farmaceutycznych.

Prawo farmaceutyczne – zalety przestrzegania dokumentacji GMP

Przestrzeganie systemu Dobrej praktyki Produkcyjnej umożliwia eliminowanie niestandardowych sytuacji, w których to mogłoby dojść do zanieczyszczenia poszczególnych wyrobów farmaceutycznych szkodliwymi substancjami. Wśród wielu z nich można wymienić: obce ciała chemiczne, fizyczne oraz szkodliwą mikroflorę.

Rzetelnie prowadzona dokumentacja GMP i umożliwia unikanie istotnych błędów, które to mogłyby wystąpić w przypadku ustnego przekazywania informacji w tym zakresie.

Przestrzeganie prawa farmaceutycznego, a sprzedaż produktów wysokiej jakości

Dogłębnie przestrzegane w zakładach farmaceutycznych prawo farmaceutyczne gwarantuje wszystkim konsumentom znacznie większy poziom komfortu. Dzięki temu mogą oni mieć pewność, że zakupiony przez nich produkt jest dobrej jakości.

Najważniejszą zasadą GMP jest wykluczenie z procesu produkcyjnego przypadkowych działań, co przyczynia się do tego, że proces produkcji wyrobów farmaceutycznych przebiega zgodnie z wymaganiami znajdującymi się w  procedurach w tym zakresie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Dla aptek firm farmaceutycznych i hurtowni farmaceutycznych Zobacz nasze szkolenia kosmetyczne i farmaceutyczne


 

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.