Co musi wiedzieć każda kadrowa?

Nie da się ukryć, że pracownicy zatrudnieni w dziale kadr i płac powinni posiadać niezwykle szeroką wiedzę z różnego zakresu. Trzeba mieć na uwadze, że każda kadrowa powinna znać dobrze kodeks pracy.

zdjęcie - (the_title())


Co musi wiedzieć każda kadrowa?

Nie da się ukryć, że pracownicy zatrudnieni w dziale kadr i płac powinni posiadać niezwykle szeroką wiedzę z różnego zakresu. Trzeba mieć na uwadze, że każda kadrowa powinna znać dobrze kodeks pracy.

W kodeksie pracy znajduje się bowiem bardzo wiele różnych przepisów, które są niesamowicie istotne zarówno z punktu pracownika jak i pracodawcy. Pracownicy działu kadr i płac odpowiedzialni są za rekrutację, za kwestie związane z wypłacaniem świadczeń dla pracowników, za kwestie związane z urlopami czy też ze zwolnieniami lekarskimi.

Nie da się ukryć że doświadczona kadrowa potrzebuje innego rodzaju szkoleń i kursów niż kadrowa początkująca. Z całą jednak pewnością każda kadrowa powinna zdawać sobie sprawę z tego jak niezmiernie ważne jest stałe podnoszenie własnych kwalifikacji zawodowych.

Na pewno każdej, zarówno początkującej jak i doświadczonej kadrowej przydadzą się szkolenie kadry i płace oraz kodeks pracy szkolenia. Nie ulega jednak wątpliwości, że szkolenia takie powinny zostać poprowadzone przez wysoce doświadczoną firmę szkoleniową. Szkoleniowcy powinni być odpowiedzialni i dokładni.

Koniecznie trzeba sprawdzić kompetencje szkoleniowca zanim postanowimy go zatrudnić i zanim damy mu szansę poprowadzenia szkolenia w naszej firmie. Nie da się ukryć, że wszyscy powinniśmy wiedzieć czym kończą się nieudane szkolenia. Mowa tu zarówno o skutkach finansowych jak i psychologicznych.

Nieudane szkolenia oprócz kosztów pociągają za sobą ryzyko tego, że pracownicy biorący w nich udział poczują się niekompetentni i niedoświadczeni. Oczywiście należałoby tego uniknąć. Największy wybór interesujących szkoleń będziemy mieli rzecz jasna w dużych, prężnie rozwijających się miastach, takich jak Wrocław czy Warszawa i takim miastom warto na pewno zaufać.

Konkurencja w tych miastach jest tak duża, że firmy szkoleniowe prześcigują się w tworzeniu interesujących i korzystnych pod rozmaitymi względami ofert. Pamiętajmy o tym, że skuteczne szkolenie to przede wszystkim takie, które przynosi efekty.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.