Co powinien zawierać regulamin pracy?

Regulamin pracy – kiedy słyszeliśmy jako pracownicy, studenci, uczniowie te słowa, większość zapewne od razu zasypiała. Potem jednak pojawia się problem, kiedy to my jako pracodawcy mamy ułożyć regulamin pracy.

zdjęcie - (the_title())


Co powinien zawierać regulamin pracy?

Regulamin pracy - kiedy słyszeliśmy jako pracownicy, studenci, uczniowie te słowa, większość zapewne od razu zasypiała. Potem jednak pojawia się problem, kiedy to my jako pracodawcy mamy ułożyć regulamin pracy.

Warto także wiedzieć, co powinno się w nim znajdować będąc pracownikiem - w końcu być może to, czego tam nie będzie a powinno być, może jest niewłaściwie wprowadzane? Generalnie warto wiedzieć, co powinien zawierać regulamin pracy.

Regulamin pracy - najważniejsze informacje

Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że obowiązek posiadania regulaminu w pracy mają tylko pracodawcy, którzy zatrudniają przynajmniej 50 pracowników, przy czym do tej liczby wliczane są także osoby pracujące na niepełny etat.

Co zaś musi zawierać się w takim regulaminie pracy? Na pewno ogólnie organizacja pracy, warunki przebywania na terenie zakładu, poruszania się po nim itp. Dalej przyjęte normy czasu pracy.

Oprócz tego w regulaminie pracy muszą znajdować się informacje dotyczące terminu wypłaty, miejsce oraz czas wypłaty wynagrodzenia, wykaz prac, które są zabronione dla kobiet oraz młodszych pracowników.

Warto jeszcze pamiętać, że to właśnie regulamin to jest to miejsce, w którym powinny znajdować się informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy oraz oczywiście sposób potwierdzenia przybycia do pracy i usprawiedliwienia swojej nieobecności.

Jak stworzyć regulamin pracy?

No dobrze - ale czy wystarczy tak po prostu spisać to wszystko w jednym miejscu i tyle? Czy może jednak regulamin powinien posiadać pewną określoną formę? Teoretycznie można go po prostu spisać, jednak wówczas jako pracodawcy musimy mieć na uwadze to, że wszystkie znalezione luki i nieścisłości zostaną wykorzystane przeciwko nam.

Dlatego też warto zdobyć ogólną wiedzę w zakresie regulaminów pracy oraz ogólnych spraw związanych z kodeksem pracy. W tym pomogą nam na pewno szkolenia z prawa pracy takie właśnie jak szkolenia kodeks pracy - to naprawdę będzie dobra inwestycja, dzięki której unikniemy wielu nieporozumień i wypadków.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.