Co robi mistrz w zakładzie produkcyjnym?

Mistrz w zakładzie pełni niezwykle kluczową rolę na wielu etapach działalności przedsiębiorstwa. Mistrz produkcji nie tylko ponosi odpowiedzialność za realizację planów produkcyjnych, ale również zobowiązany jest do zarządzania podległym mu zespołem pracowników.

zdjęcie - (the_title())


Co robi mistrz w zakładzie produkcyjnym?

Mistrz w zakładzie pełni niezwykle kluczową rolę na wielu etapach działalności przedsiębiorstwa. Mistrz produkcji nie tylko ponosi odpowiedzialność za realizację planów produkcyjnych, ale również zobowiązany jest do zarządzania podległym mu zespołem pracowników. Jego efektywność pracy zależy przede wszystkim od:

 • zaangażowania w wykonywane zadania,
 • posiadanej wiedzy,
 • kompetencji zawodowych,
 • umiejętności przewidywania w wielu sytuacjach,
 • umiejętności miękkich.

W pracy mistrza produkcji niezbędna jest wysoka odporność na stres, bowiem ze względu na liczne obowiązki i konieczność podejmowania często bardzo kluczowych dla firmy decyzji, mistrz produkcji musi być w stanie podejmować racjonalne decyzje, nie kierując się własnymi uczuciami czy poglądami.

Mistrz musi być także osobą spostrzegawczą, aby był w stanie rozdzielać pomiędzy pracownikami tak zadania, by w miarę możliwości każdy z nich mógł pracować nad tym, w czym czuje się najlepszy.

Wszystkie obowiązki mistrza w zakładzie produkcyjnym w dużym skrócie można zawrzeć w 10 punktach (co będą przedstawiały często szkolenia 2020, a dokładniej rzecz ujmując szkolenia dla mistrzów czy szkolenia dla brygadzistów pracujących w zakładach produkcyjnych).

Wygląda to w sposób następujący:

 1. Dbałość o wysoką jakość produkcji - bardzo często za wszelkie błędy czy uchybienia konsekwencje spadają na barski mistrza produkcji.
 2. Określanie wydziałowych planów produkcyjnych
 3. Nadzór nad pracami zespołu realizującego plan produkcyjny.
 4. Monitorowanie postępów produkcji zgodnie z wcześniej założonym planem.
 5. Zapewnienie bezpiecznych warunków pracy na każdym ze stanowisk produkcyjnych.
 6. Planowanie grafików pracy poszczególnych ekip produkcyjnych.
 7. Prowadzenie raportów z analiz wydajności produkcji.
 8. Komunikacja pomiędzy zespołem a kierownictwem oraz innymi działami firmy.
 9. Mistrz produkcji musi podejmować środki mające na celu zmotywowanie pracowników do podnoszenia własnych kompetencji oraz kwalifikacji zawodowych.
 10. Mistrz produkcji bardzo często pełni także funkcję reprezentanta firmy poza jej strukturami.

Warto także wspomnieć, że w przypadku poszczególnych zakładów produkcyjnych obowiązki mistrzów produkcji mogą być nieco zróżnicowane, uzależnione zarówno od wielkości zakładu produkcyjnego jak i charakterystyki jego działalności.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.