Co to jest postępowanie administracyjne?

Nie ulega wątpliwości, że postępowanie administracyjne dotyczy wielu rozmaitych spraw. Może ono dotyczyć na przykład wydawania zaświadczeń.

zdjęcie - (the_title())


Co to jest postępowanie administracyjne?

Nie ulega wątpliwości, że postępowanie administracyjne dotyczy wielu rozmaitych spraw. Może ono dotyczyć na przykład wydawania zaświadczeń. Nie ulega wątpliwości, że Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 roku - Kodeks postępowania administracyjnego, jest Ustawą, która reguluje wszystkie kwestie związane z postępowaniem administracyjnym.

Postępowanie to może mieć dwie strony lub więcej. Stronami postępowania administracyjnego może być organ administracji publicznej, a także osoba fizyczna. Osobą fizyczną jest każdy człowiek od urodzenia aż do samej śmierci.

Organ administracyjny jest wyposażony we władztwo administracyjne, dzięki czemu ma prawo kształtować sytuację prawną osoby fizycznej. Nie ulega wątpliwości, że postępowania administracyjne powinno przebiegać zgodnie z określonymi zasadami.

Wśród bardzo ważnych zasad wyróżnić należy między innymi: zasadę praworządności, zasadę dwuinstancyjności postępowania, zasadę prawa do sądu czy zasadę równości. Zasady te mają za zadanie ochraniać słabszy prawnie podmiot postępowania administracyjnego. Niewątpliwie jest to osoba fizyczna, a nie organ administracyjny.

Z całą pewnością dobrze byłoby, gdyby każdy kto chce poszerzyć swoją wiedzę na temat postępowania administracyjnego brał udział w licznych szkoleniach i kursach. Dobrym pomysłem będzie szkolenie prawo własności czy kpa szkolenie.

Na pewno trzeba mieć na uwadze, że każde szkolenie lub kurs musi zostać poprowadzone przez należycie doświadczonego i właściwie wyedukowanego szkoleniowca. Z całą pewnością warto byłoby sprawdzić kwalifikacje szkoleniowca zanim zatrudnimy go do poprowadzenia szkolenia. Dobrze byłoby wejść na stronę internetową poszczególnych firm szkoleniowych.

Znajdziemy tam bardzo istotne informacje, dotyczące między innymi rekomendacji. Bardzo możliwe jest to, że uda nam się również odszukać także opinie klientów odnośnie danej firmy szkoleniowej. Jest to niezwykle ważne, gdyż przewaga pozytywnych opinii zazwyczaj oznacza, że szkolenie będzie skuteczne oraz rzetelnie poprowadzone.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.