Co warto wiedzieć o łańcuchu dostaw?

Łańcuch dostaw jest jednym z podstawowych elementów działania każdego przemysłu oraz dystrybucji, ponieważ to on umożliwia przemieszczanie się dóbr, towarów i usług na terenie danego kraju lub poza nim.

zdjęcie - (the_title())


Co warto wiedzieć o łańcuchu dostaw?

Łańcuch dostaw jest jednym z podstawowych elementów działania każdego przemysłu oraz dystrybucji, ponieważ to on umożliwia przemieszczanie się dóbr, towarów i usług na terenie danego kraju lub poza nim.

Bardzo ważne jest aby był on odpowiednio zaplanowany i przestrzegał istotnych aspektów które są kluczowe aby była możliwość skutecznego transportu i magazynowania. Należy pamiętać że zarządzanie procesami logistycznymi w przedsiębiorstwie i łańcuch logistyczny są jednymi z najbardziej podstawowych i najważniejszych elementów działalności firmy i mogą znacząco wpływać na generowane przez nią zyski lub straty.

Należy pamiętać że rozbudowany łańcuch dostaw zawiera trzy typy podstawowych uczestników oraz trzy typy uczestników dodatkowych. Do tych podstawowych zalicza się firmy dostawców oraz klientów którzy biorą udział w procesie dystrybucji i sprzedaży.

Natomiast jeśli chodzi o dodatkowych uczestników tego procesu to są to między innymi dostawcy dostawców którzy znajdują się na początku łańcucha dostaw, sąd A klienci klientów którzy znajdują się na końcu tego łańcucha oraz wszystkie firmy które dodatkowo biorą udział w łańcuchu dostaw, czyli zapewniają usługi z zakresu logistyki, finansów, marketingu czy informatyki.

Zarządzanie procesami logistycznymi w przedsiębiorstwie to system powiązanych czynności biznesowych które obejmują cały cykl produkcji oraz tworzenie wartości dla wszystkich interesariuszy przy jednoczesnym zapewnieniu zysków i zbytu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gamma firma szkoleniowa roku. Zapraszamy do działu szkolenia otwarte gdzie znajdziesz szereg szkoleń związanych ze sprzedażą, rozwojem osobistym i rozwojem managerów. Mamy również dedykowany dział: szkolenia administracja ze szkoleniami dla sektora publicznego. Zobacz dział: szkolenia sprzedażowe

Na zarządzanie łańcuchem dostaw składają się następujące elementy: lokalizowanie zakładów produkcyjnych, transport, magazynowanie i czynności manipulacyjne, kontrola zapasów, gromadzenie i przetwarzanie informacji marketingowych, odpowiednia obsługa klienta i nieustanny rozwój zagadnień związanych oraz gospodarka pozostałościami i opakowaniami.

Bardzo ważne jest aby logistyka transportu oraz zagadnienia takie jak łańcuch logistyczny były odpowiednio dobierane i przestrzegane, ponieważ tylko tak mamy możliwość kontroli i generowania zysków.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.