Co warto wiedzieć o świadczeniach socjalnych w pracy?

Wiele osób zastanawia się co takiego kryje się pod dość enigmatycznym pojęciem jakim jest zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. Tymczasem pod pojęciem świadczeń socjalnych nie kryje się nic innego jak fundusz celowy, który gromadzony jest po to, aby wesprzeć najbardziej potrzebujących w firmie pracowników.

zdjęcie - (the_title())


Co warto wiedzieć o świadczeniach socjalnych w pracy?

Wiele osób zastanawia się co takiego kryje się pod dość enigmatycznym pojęciem jakim jest zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. Tymczasem pod pojęciem świadczeń socjalnych nie kryje się nic innego jak fundusz celowy, który gromadzony jest po to, aby wesprzeć najbardziej potrzebujących w firmie pracowników. Nie da się bowiem ukryć, że nie każdy pracownik ma taką samą sytuację materialną. Nie wszyscy mają jednakową liczbę osób na utrzymaniu i nie wszyscy mają jednakowe wydatki.

Szkolenie zakładowy fundusz świadczeń socjalnych 2016 przyda się więc każdemu specjaliście zatrudnionemu w dziale kadr oraz płac. Pracodawca, który zdecyduje się utworzyć zakładowy fundusz świadczeń socjalnych musi się liczyć z tym, że będzie musiał wypłacać świadczenia wszystkim uprawnionym pracownikom.

Szkolenie zfśs powinno zostać przeprowadzone przez właściwie wykwalifikowaną i odpowiednio doświadczoną firmę szkoleniową. Tylko dzięki temu szkolenie będzie efektywne, a pracownicy będą mogli czerpać z niego określone korzyści.

Największy wybór ciekawych i interesujących szkoleń będziemy mieli rzecz jasna w dużych miastach, takich jak na przykład Warszawa. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że w dużych miastach często istnieje możliwość wzięcia udziału w szkoleniach dofinansowanych. Jeżeli zdecydujemy się wziąć udział w szkoleniu dofinansowanym ze środków unijnych możemy mieć pewność, że szkolenie będzie poprowadzone na bardzo wysokim poziomie merytorycznym.

Szkolenie kadry i płace to również interesująca propozycja dla osób zatrudnionych w dziale kadr. Oprócz świadczeń socjalnych osoby zatrudnione w dziale kadr muszą zajmować się przecież rekrutacją nowych pracowników czy zwolnieniami. Osoby zatrudnione w dziale kadr muszą mieć świadomość stale zmieniających się przepisów. Szkolenia dla działu kadr i płac powinny charakteryzować się więc dosyć szeroką tematyką. Jeżeli szkolenia będą prowadzone regularnie i systematycznie istnieją duże szanse na to, że pracownicy nabędą nowe potrzebne im w pracy umiejętności.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.