Controlling finansowy szkolenie

Mówiąc o samym controllingu, mówimy o ogólnych zasadach kontroli sytuacji w firmie, jak i sposobach analiz powstałych koncepcji. Warto podkreślić, jak ważne w tym przypadku jest dokładne rozpoznanie problemu by móc mu zaradzić. Niemniej jednak sam controlling można podzielić, na kilka podsystemów, wśród których możemy wyróżnić controlling finansowy.

   
  Mówiąc o samym controllingu, mówimy o ogólnych zasadach kontroli sytuacji w firmie, jak i sposobach analiz powstałych koncepcji. Warto podkreślić, jak ważne w tym przypadku jest dokładne rozpoznanie problemu by móc mu zaradzić. Niemniej jednak sam controlling można podzielić, na kilka podsystemów, wśród których możemy wyróżnić controlling finansowy.
   
  Jest on w głównej mierze nakierowany na planowanie i koordynowanie procesami finansowymi przedsiębiorstwa. Jego zadania opierają się o planowanie finansowe, na różnych zakresach czasu, którego celem jest ustalenie odpowiednich reguł rozporządzania finansami przedsiębiorstwa tak, by móc uzyskać jak najlepsze wyniki. Można go traktować jako między funkcję, która wspiera zarządzanie przedsiębiorstwem (a dokładniej mówiąc, poszczególne elementy zarządzania).
   
  Podobnie jak w przypadku głównego controllingu tutaj także dzielimy go na strategiczny oraz operatywny. Ten pierwszy w głównej mierze nakierowany jest na cele długofalowe, jednakże zmierza on do maksymalizacji wartości przedsiębiorstwa, przy zachowaniu jak największej stabilności finansowej. Ponadto opiera się on na stworzeniu odpowiedniej strategii finansowej, która zapewni nam doskonałą płynność, co automatycznie przełoży się na rentowność przedsiębiorstwa.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jeżeli monitorowanie procesu zarządzania kapitałem ludzkim pod kątem ekonomicznym jest fundamentem podejmowania strategicznych decyzji dot. pracowników to szkolenie CONTROLLING PERSONALNY - Jako wsparcie strategii organizacji w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi pomoże do tego przygotować.

  Uczestnicy tego szkolenia poszukują również:

  Wersja operatywna, analogicznie do swojego oryginału jest skierowana na cele krótkofalowe, czyli skupiające się na okresie czasowy do trzech lat. Ma ona za zadanie zapewnić zadowalające wyniki finansowe, a także skupia się na kosztach dążąc do ich optymalizacji. Struktura operatywna to także stosowanie odpowiedniej i przemyślanej polityki inwestycyjnej, która zapewni wzrost naszych zasobów finansowych.
   
  Warto podkreślić, że o ile informacje teoretyczne dotyczące controllingu finansowego znajdziemy w każdej książce z zarządzania, a także wszechobecnym internecie, to w celu nabycia praktycznych doświadczeń warto jest skorzystać z opcji szkoleń stacjonarnych, których kursy trwają z reguły do kilku dni, jak i kosztują do kilku set złotych,

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.