Controlling finansowy szkolenie

Mówiąc o samym controllingu, mówimy o ogólnych zasadach kontroli sytuacji w firmie, jak i sposobach analiz powstałych koncepcji. Warto podkreślić, jak ważne w tym przypadku jest dokładne rozpoznanie problemu by móc mu zaradzić. Niemniej jednak sam controlling można podzielić, na kilka podsystemów, wśród których możemy wyróżnić controlling finansowy.

zdjęcie - Controlling finansowy szkolenie
 
Mówiąc o samym controllingu, mówimy o ogólnych zasadach kontroli sytuacji w firmie, jak i sposobach analiz powstałych koncepcji. Warto podkreślić, jak ważne w tym przypadku jest dokładne rozpoznanie problemu by móc mu zaradzić. Niemniej jednak sam controlling można podzielić, na kilka podsystemów, wśród których możemy wyróżnić controlling finansowy.
 
Jest on w głównej mierze nakierowany na planowanie i koordynowanie procesami finansowymi przedsiębiorstwa. Jego zadania opierają się o planowanie finansowe, na różnych zakresach czasu, którego celem jest ustalenie odpowiednich reguł rozporządzania finansami przedsiębiorstwa tak, by móc uzyskać jak najlepsze wyniki. Można go traktować jako między funkcję, która wspiera zarządzanie przedsiębiorstwem (a dokładniej mówiąc, poszczególne elementy zarządzania).
 
Podobnie jak w przypadku głównego controllingu tutaj także dzielimy go na strategiczny oraz operatywny. Ten pierwszy w głównej mierze nakierowany jest na cele długofalowe, jednakże zmierza on do maksymalizacji wartości przedsiębiorstwa, przy zachowaniu jak największej stabilności finansowej. Ponadto opiera się on na stworzeniu odpowiedniej strategii finansowej, która zapewni nam doskonałą płynność, co automatycznie przełoży się na rentowność przedsiębiorstwa.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jeżeli monitorowanie procesu zarządzania kapitałem ludzkim pod kątem ekonomicznym jest fundamentem podejmowania strategicznych decyzji dot. pracowników to szkolenie CONTROLLING PERSONALNY - Jako wsparcie strategii organizacji w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi pomoże do tego przygotować.

Uczestnicy tego szkolenia poszukują również:

Wersja operatywna, analogicznie do swojego oryginału jest skierowana na cele krótkofalowe, czyli skupiające się na okresie czasowy do trzech lat. Ma ona za zadanie zapewnić zadowalające wyniki finansowe, a także skupia się na kosztach dążąc do ich optymalizacji. Struktura operatywna to także stosowanie odpowiedniej i przemyślanej polityki inwestycyjnej, która zapewni wzrost naszych zasobów finansowych.
 
Warto podkreślić, że o ile informacje teoretyczne dotyczące controllingu finansowego znajdziemy w każdej książce z zarządzania, a także wszechobecnym internecie, to w celu nabycia praktycznych doświadczeń warto jest skorzystać z opcji szkoleń stacjonarnych, których kursy trwają z reguły do kilku dni, jak i kosztują do kilku set złotych,

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.