Jaka ustawa reguluje czas pracy kierowcy?

Niezależnie od tego, w jakiej branży się pracuje, niezmiernie istotnym czynnikiem w rozwoju kariery zawodowej jest doskonalenie własnej wiedzy i umiejętności. Sposobów na to można wymienić przynajmniej kilka. Jednym z nich jest nauka od bardziej doświadczonych kolegów. Jednak w świecie, w którym rywalizacja zawodowa wchodzi na coraz wyższe tory, ze świecą można szukać osób, które chętnie dzielą się własnym doświadczeniem


  Niezależnie od tego, w jakiej branży się pracuje, niezmiernie istotnym czynnikiem w rozwoju kariery zawodowej jest doskonalenie własnej wiedzy i umiejętności. Sposobów na to można wymienić przynajmniej kilka. Jednym z nich jest nauka od bardziej doświadczonych kolegów. Jednak w świecie, w którym rywalizacja zawodowa wchodzi na coraz wyższe tory, ze świecą można szukać osób, które chętnie dzielą się własnym doświadczeniem. Inną możliwością jest studiowanie publikacji wydanych na konkretny temat.

  Książki od zawsze były doskonałym źródłem wiedzy, jednak metoda ta jest bardzo czasochłonna. Największą efektywnością cieszy się udział w specjalistycznych szkoleniach. Podczas kilkunastu godzin intensywnego szkolenia można zdobyć więcej umiejętności i wiedzy niż po przeczytaniu kilku solidnych pozycji wydawniczych. Rynek szkoleniowy może pochwalić się coraz szerszą ofertą programową - na czele ze szkoleniami dla kierowców.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jakie są obowiązki i prawa stron umowy przewozu? Jak powinien przebiegać prawidłowy proces reklamacji w oparciu o prawo międzynarodowe? Jak skutecznie odpierać nieuzasadnione roszczenia?

  Szkolenie proces reklamacyjny i dochodzenie odszkodowań za utratę ładunku odpowie na powyższe pytania oraz pozwoli pogłębić i uaktualnić wiedzę na temat reklamacji szkód w międzynarodowym prawie przewozowym.

  Uczestnicy tego szkolenia interesują się również następującymi obszarami szkoleniowymi:

  Szkolenie z czasu pracy kierowców  w największych miastach

  Zajęcia związane z tematyką czasu pracy kierowców organizowane są cyklicznie na terenie całego kraju. Warsztaty odbywają się przeważnie w największych ośrodkach miejskich w danym regionie, jednak wiele firm szkoleniowych ma w swojej ofercie organizację szkolenia zamkniętego, które przeprowadzane jest na terenie konkretnej firmy. Samo szkolenie, w zależności od przyjętej formuły trwa dzień lub dwa. Im szerszy zakres tematyczny, tym więcej czasu jest potrzebne na to, aby przekazać wiedzę i przeprowadzić ćwiczenia doskonalące zdobyte umiejętności.

  Kto powinien wziąć udział w takim szkoleniu i czego można się nauczyć?

  Jeżeli chodzi o zakres osób, którym dedykowane jest takie szkolenie, to jest on bardzo szeroki. Udział w szkoleniu mogą wziąć zarówno kierowcy realizujący transporty drogowe jak i spedytorzy odpowiedzialni za przygotowywanie tych transportów. Takie szkolenie przyniesie także korzyści wszystkim właścicielom firm przewozowych. Jednym z najważniejszych elementów szkolenia są aspekty prawne (np. z ustawy o tachografach) dotyczące czasu pracy kierowców zawodowych.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  Zapraszamy do naszej

  gamma Wiki +

  Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
  Raporty HR
  Raporty HR

  Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

  Video
  Video

  Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

  Audio
  Audio

  Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

  Artykuły
  Artykuły

  Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108


  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.