Jaka ustawa reguluje czas pracy kierowcy?

Niezależnie od tego, w jakiej branży się pracuje, niezmiernie istotnym czynnikiem w rozwoju kariery zawodowej jest doskonalenie własnej wiedzy i umiejętności. Sposobów na to można wymienić przynajmniej kilka. Jednym z nich jest nauka od bardziej doświadczonych kolegów. Jednak w świecie, w którym rywalizacja zawodowa wchodzi na coraz wyższe tory, ze świecą można szukać osób, które chętnie dzielą się własnym doświadczeniem

10 czerwca 2018
zdjęcie - Jaka ustawa reguluje czas pracy kierowcy?


Niezależnie od tego, w jakiej branży się pracuje, niezmiernie istotnym czynnikiem w rozwoju kariery zawodowej jest doskonalenie własnej wiedzy i umiejętności. Sposobów na to można wymienić przynajmniej kilka. Jednym z nich jest nauka od bardziej doświadczonych kolegów. Jednak w świecie, w którym rywalizacja zawodowa wchodzi na coraz wyższe tory, ze świecą można szukać osób, które chętnie dzielą się własnym doświadczeniem. Inną możliwością jest studiowanie publikacji wydanych na konkretny temat.

Książki od zawsze były doskonałym źródłem wiedzy, jednak metoda ta jest bardzo czasochłonna. Największą efektywnością cieszy się udział w specjalistycznych szkoleniach. Podczas kilkunastu godzin intensywnego szkolenia można zdobyć więcej umiejętności i wiedzy niż po przeczytaniu kilku solidnych pozycji wydawniczych. Rynek szkoleniowy może pochwalić się coraz szerszą ofertą programową - na czele ze szkoleniami dla kierowców.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jakie są obowiązki i prawa stron umowy przewozu? Jak powinien przebiegać prawidłowy proces reklamacji w oparciu o prawo międzynarodowe? Jak skutecznie odpierać nieuzasadnione roszczenia?

Szkolenie proces reklamacyjny i dochodzenie odszkodowań za utratę ładunku odpowie na powyższe pytania oraz pozwoli pogłębić i uaktualnić wiedzę na temat reklamacji szkód w międzynarodowym prawie przewozowym.

Uczestnicy tego szkolenia interesują się również następującymi obszarami szkoleniowymi:

Szkolenie z czasu pracy kierowców  w największych miastach

Zajęcia związane z tematyką czasu pracy kierowców organizowane są cyklicznie na terenie całego kraju. Warsztaty odbywają się przeważnie w największych ośrodkach miejskich w danym regionie, jednak wiele firm szkoleniowych ma w swojej ofercie organizację szkolenia zamkniętego, które przeprowadzane jest na terenie konkretnej firmy. Samo szkolenie, w zależności od przyjętej formuły trwa dzień lub dwa. Im szerszy zakres tematyczny, tym więcej czasu jest potrzebne na to, aby przekazać wiedzę i przeprowadzić ćwiczenia doskonalące zdobyte umiejętności.

Kto powinien wziąć udział w takim szkoleniu i czego można się nauczyć?

Jeżeli chodzi o zakres osób, którym dedykowane jest takie szkolenie, to jest on bardzo szeroki. Udział w szkoleniu mogą wziąć zarówno kierowcy realizujący transporty drogowe jak i spedytorzy odpowiedzialni za przygotowywanie tych transportów. Takie szkolenie przyniesie także korzyści wszystkim właścicielom firm przewozowych. Jednym z najważniejszych elementów szkolenia są aspekty prawne (np. z ustawy o tachografach) dotyczące czasu pracy kierowców zawodowych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.