Czego się nauczymy na szkoleniach z PZP?

Nie da się ukryć, że pod pojęciem zamówień publicznych należy rozumieć umowę pomiędzy podmiotem publicznym a wykonawcą. Wykonawca może dostarczać podmiotowi publicznemu roboty budowlane czy różnego rodzaju usługi.

zdjęcie - (the_title())


Czego się nauczymy na szkoleniach z PZP?

Nie da się ukryć, że pod pojęciem zamówień publicznych należy rozumieć umowę pomiędzy podmiotem publicznym a wykonawcą. Wykonawca może dostarczać podmiotowi publicznemu roboty budowlane czy różnego rodzaju usługi. Szczegółowe kwestie związane z zamówieniami publicznymi reguluje w Polsce Ustawa z dnia 29 stycznia 2004 roku.

Ustawa ta zastąpiła Ustawę, która regulowała zagadnienia związane z zamówieniami publicznymi w roku 1994. Czasami jednak przepisy tejże Ustawy mogą nie być brane pod uwagę w przypadku niektórych zamówień. Jeżeli mamy więc firmę budowlaną i chcemy dostarczać podmiotowi publicznemu pewne usługi, musimy znać przepisy. W tym celu warto byłoby zadbać o to, aby nasi pracownicy brali udział w różnego rodzaju szkoleniach czy kursach.

Szkolenia z zamówień publicznych przydadzą się każdemu, kto chce dostarczać podmiotowi publicznemu wyżej już wspomnianych usług. Dzięki szkoleniom poznamy tryby zamówień publicznych i dowiemy się na jakich zasadach się one opierają. Największy wybór szkoleń będziemy mieli oczywiście w dużych miastach, takich jak na przykład Warszawa czy Wrocław. Prawo zamówień publicznych szkolenie powinno zostać przeprowadzone przez odpowiednio wykwalifikowaną i doświadczoną firmę szkoleniową.

Dzięki temu istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że szkolenie przyniesie określone rezultaty. Szkolenia z zakresu zamówień publicznych warto wzbogacić o gospodarka nieruchomościami szkolenie. Warto bowiem nadmienić, że gospodarka nieruchomościami również mieści się w gronie zagadnień publicznoprawnych.

Reasumując wyżej zebrane rozważania bez większych trudności można dojść do wniosku, że zawieranie umów między podmiotem publicznym a podmiotem prywatnym jest dość skomplikowane. Aby więc wszystko odbyło się zgodnie z prawem niezbędna jest znajomość przepisów.

Każdy podmiot, który chce dostarczyć jakichś usług podmiotowi publicznemu musi zdawać sobie sprawę z tego na jakich zasadach się to opiera. Dobrze byłoby więc gdyby pracownicy firmy zawierającej umowy z podmiotami publicznymi brali udział w szkoleniach, które pomogą zrozumieć na czym dokładnie ten proces polega.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.