Czy każde laboratorium potrzebuje akredytacji?

Laboratoria to miejsca, w których przeprowadzane są specjalistyczne badania. W zależności od rodzaju laboratorium jego działalność może dotyczyć różnych branż – medycznej, kosmetycznej lub spożywczej. We wszystkich jednak wykorzystywane są możliwości biologii, chemii i fizyki do oceniania różnych parametrów substancji.

zdjęcie - (the_title())


Czy każde laboratorium potrzebuje akredytacji?

Laboratoria to miejsca, w których przeprowadzane są specjalistyczne badania. W zależności od rodzaju laboratorium jego działalność może dotyczyć różnych branż - medycznej, kosmetycznej lub spożywczej.

We wszystkich jednak wykorzystywane są możliwości biologii, chemii i fizyki do oceniania różnych parametrów substancji. Ze względu na specyfikę zadań jakie podlegają temu miejscu muszą znajdować się tu specjalistyczne sprzęty, których jakość określa szkolenia iso 13485. Dzięki nim możliwe jest szybkie i profesjonalne przeprowadzanie badań zgodnie z najnowszymi wytycznymi oraz zdobytymi przez naukowców informacjami.

Specyfika pracy w tym miejscu wymaga odpowiedniego przeszkolenia. Szkolenie laboratorium przygotowuje nowych pracowników przekazując im wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa w tym miejscu.

Warto zadać sobie pytanie o to czy laboratoria potrzebują akredytacji, aby móc prowadzić swoje działania. Odpowiedź jest twierdząca, akredytacja taka jest wymagana, ponieważ określa ona przygotowanie danego laboratorium do pełnienia poszczególnych obowiązków. Przed uzyskaniem akredytacji przeprowadzane są liczne kontrole, które sprawdzają przeszkolenie pracowników, jakość sprzętu oraz sposoby zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom.

Również oceniana jest wiedza zyskana przez laborantów podczas walidacja szkolenia, ponieważ audytorzy dokładnie analizują dokumenty i raporty składane przez pracowników w trakcie wykonywania swojej pracy z odczynnikami oraz badanymi materiałami.

Laboratorium jest miejscem, w którym może zdarzyć się wiele niebezpiecznych i nieoczekiwanych sytuacji. Właśnie z tego powodu niezbędne są kontrole oraz uzyskanie akredytacji. Jest to w pewien sposób udowodnienie, że dane laboratorium jest gotowe do profesjonalnego przeprowadzania badań oraz zapewnienia bezpieczeństwa osobom zatrudnionym w danym miejscu.

Tylko wtedy laboratorium może działać i spełniać oczekiwania firm, które z nimi współpracują, jednak najpierw najważniejsze jest uzyskanie pozwoleń.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.