Czy kierowcy powinni chodzić na szkolenia?

Wiele firm zatrudnia dzisiaj kierowców. Pytanie jednak pojawia się dość oczywiste, a mianowicie – jakie zapewnić im warunki pracy? Czego oni potrzebują? Czy wysłać swoich kierowców na szkolenia? Jeśli tak, to na jakie?

Gamma - Czy kierowcy powinni chodzić na szkolenia?


Czy kierowcy powinni chodzić na szkolenia?

Wiele firm zatrudnia dzisiaj kierowców. Pytanie jednak pojawia się dość oczywiste, a mianowicie - jakie zapewnić im warunki pracy? Czego oni potrzebują? Czy wysłać swoich kierowców na szkolenia? Jeśli tak, to na jakie?

Czas pracy kierowców - najważniejsza sprawa

Najczęściej znamy jedynie ogólne warunki tego, jak powinni pracować nasi kierowcy. Maksymalnie 40 godzin tygodniowo, jeśli jedzie mniej niż 9 godzin, to po sześciu godzinach jest 30 minut przerwy, zaś jeśli dłużej niż 9 godzin to przerwa musi wynosić 45 minut. Dalej istnieją ograniczenia, że jeśli kierowca "wyjeździł" całe 40 godzin, to w następnym tygodniu ciągłej jazdy może jechać mniej...

Ogólnie rzecz biorąc zasad jest tych naprawdę dużo i wszelkie kruczki bywają wykorzystywane zarówno przez pracodawców jak i przez pracowników. Co więcej niestety może się także zdarzyć nieco inaczej - jeśli jako pracodawcy nie wymusimy na kierowcy przestrzegania zasad albo jako kierowcy na pracodawcy, to możemy mieć pewne problemy z prawem.

Podsumowując warto, aby zarówno pracodawca, jak i kierowca udali się na szkolenie z czasu pracy kierowców.

Pozostałe szkolenia dotyczące transportu

Czy kierowcy albo ich pracodawcy powinni jeszcze wybrać się na inne szkolenia? Oczywiście, że tak. Szczególnie polecane jest tutaj szkolenie z utraty ładunku. Niestety dzieje się to często. Jako przewoźnik musimy wiedzieć, kiedy utrata ładunku jest naszą winą a kiedy zlecającego i w drugą stronę. Ponadto warto znać także różne sposoby, które pozwalają na minimalizacje strat w przypadku utraty ładunku.

Drugie szkolenie, które jest również bardzo istotne, dotyczy raczej już szefów firm i to wówczas, gdy firma się zaczyna rozrastać. Wówczas bowiem warto nabyć wiadomości związanych z dziedziną, jaką jest transport morski towarów. Transport statkiem w połączeniu z koleją na lądzie jest bowiem uznawany za najbardziej ekonomiczne rozwiązanie w przypadku długodystansowego eksportu. Rządzi się jednak pewnymi własnymi prawami, które trzeba wcześniej poznać.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.