Czym jest bezpieczeństwo danych osobowych?

Nie da się ukryć, że każdemu z nas zależy na bezpieczeństwie. Bezpieczeństwo to pojęcie bardzo szerokie i dla każdego z nas ważne są inne jego aspekty. Nie da się jednak zaprzeczyć, że przeważająca większość z nas kojarzy bezpieczeństwo z nietykalnością osobistą.

zdjęcie - (the_title())


Czym jest bezpieczeństwo danych osobowych?

Nie da się ukryć, że każdemu z nas zależy na bezpieczeństwie. Bezpieczeństwo to pojęcie bardzo szerokie i dla każdego z nas ważne są inne jego aspekty. Nie da się jednak zaprzeczyć, że przeważająca większość z nas kojarzy bezpieczeństwo z nietykalnością osobistą. Wiele osób czuje się zaś bezpiecznie jeżeli mają one zapewnione dobre wynagrodzenie za swoją pracę.

Bezpieczeństwo finansowe i fizyczne to jednak nie wszystko. Współcześnie coraz większą wagę przywiązuje się bowiem do ochrony danych osobowych. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego jak często narażamy swoje dane osobowe wrażliwe na kradzież. Tymczasem kradzież danych osobowych może mieć niesamowicie poważne następstwa. Z tego też względu warto byłoby zastanowić się nad tym jakie możemy na co dzień podjąć środki ostrożności, by nie dopuścić do kradzieży danych.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

UNIJNA REFORMA OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH

Nie chodzi o to, żeby znać przepisy tylko, żeby  wdrożyć rozporządzenie w sposób bezpieczny i nie utrudniający pracy, ponad miarę, poszczególnych działom, pracownikom.

Polecamy szkolenie PRAKTYCZNIE O RODO / GDPR wszystkim tym, którym wyszukują poniższe frazy w przeglądarkach internetowych:

Z całą pewnością warto byłoby bać o ochronę danych osobowych w swoim miejscu pracy. Jeżeli nasz pracodawca nie przestrzega naszych praw, zwłaszcza tych dotyczących ochrony dóbr osobistych, może warto byłoby pomyśleć o zmianie pracy. My sami, jako pracownicy również mamy obowiązek przestrzegania obowiązków dotyczących pracodawcy oraz innych pracowników.

Ochrona danych osobowych dotyczy również klientów firmy, w której pracujemy. Każdy pracownik i pracodawca musi mieć świadomość następstw, jakie wiążą się z nieprzestrzeganiem danych osobowych. Aby uniknąć kar finansowych warto organizować regularne i systematyczne szkolenia dotyczące ochrony danych osobowych.

Przydatne będą na przykład takie szkolenia jak: administrator danych osobowych szkolenie czy ochrona danych osobowych szkolenie. Ważne, aby były one poprowadzone przez wysoce wykwalifikowaną firmę szkoleniową. Dzięki temu istnieją spore szanse na to, że szkolenie zakończy się oczekiwanym sukcesem.

W dużych miastach, gdzie mamy największy wybór szkoleń, dobrze byłoby rozejrzeć się za szkoleniami dofinansowanymi. Inspektor ochrony danych osobowych szkolenie może być wówczas szkoleniem, za które zapłacimy niewiele, a które podniesie nasz poziom wiedzy w zauważalny sposób.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.