Czym jest mapa ryzyka?

Każde działanie w życiu człowieka, niezależnie od tego czy odbywa się na polu zawodowym czy też zupełnie prywatnym, obarczone jest pewnym ryzykiem niepowodzenia. Porażka może wynikać niekiedy z czynników zewnętrznych, co nie zwalnia nikogo z odpowiedzialności.

zdjęcie - Czym jest mapa ryzyka?

Czym jest mapa ryzyka?

Każde działanie w życiu człowieka, niezależnie od tego czy odbywa się na polu zawodowym czy też zupełnie prywatnym, obarczone jest pewnym ryzykiem niepowodzenia. Porażka może wynikać niekiedy z czynników zewnętrznych, co nie zwalnia nikogo z odpowiedzialności, gdyż nawet czynniki niezależne od człowieka da się przewidzieć z odpowiednim wyprzedzeniem.

Skuteczna analiza podstawą sukcesu w zarządzaniu ryzykiem

Project manager, a niekiedy Risk manager to osoba odpowiedzialna za to, aby wszelkie ryzyko dotyczące działania przedsiębiorstwa i realizacji projektów zostało zawczasu wyłapane i opisane.

Wiedza pozwala uniknąć porażek, a wdrażanie procedur może uchronić przed błędami. Jedna aby móc określić ryzyko i związane z nim konsekwencje, to trzeba ku temu posiadać odpowiednie dane. Podczas ich gromadzenia i późniejszej analizy warto korzystać ze sprawdzonych programów.

Mapa ryzyka w przedsiębiorstwie

Zarządzanie procesami logistycznymi w przedsiębiorstwie to temat rzeka, na który napisano już niejedną książkę. Każdy początkujący Project manager doskonale wie, że proces i ryzyko to nierozerwalna para.

Ocena ryzyka w działalności firmy wymaga stworzenia mapy ryzyka. Jest to dwuwymiarowa macierz, którą można zaprojektować nawet w arkuszu kalkulacyjnym. Jako jedną zmienną przyjmuje się prawdopodobieństwo z jakim może wystąpić dane ryzyko, natomiast druga zmienna to skutki jakie ono wywoła.

Szkolenia z zarządzania ryzykiem

Procject manager, który chce rozwijać swoje kompetencje zawodowe w kierunku zarządzania ryzykiem powinien przejść przez specjalistyczne szkolenie analiza ryzyka. Pozwoli ono zdobyć gruntowną wiedzę oraz wyposaży w niezbędne umiejętności do przewidywania oraz oceny ryzyka.

Podczas szkolenia można poznać także metodykę tworzenia procedur. Wiedza ta przyda się zarówno osobom które dopiero zaczynają swoją karierę zawodową jak i tym, którzy już wiele lat pracy mają za sobą. Jedynie przez nieustanne zdobywanie nowych umiejętności można osiągnąć sukces zawodowy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.