Czym jest obiekt liniowy?

Znajomość przepisów prawa to nieodzowny element działalności w zasadzie każdej firmy, bez względu na branżę. Jednakże niektóre z nich musza wykazywać się bardzo dobrą znajomością przepisów z różnych dziedzin prawa, aby móc bez problemu realizować inwestycje.

zdjęcie - (the_title())


Czym jest obiekt liniowy?

Znajomość przepisów prawa to nieodzowny element działalności w zasadzie każdej firmy, bez względu na branżę. Jednakże niektóre z nich musza wykazywać się bardzo dobrą znajomością przepisów z różnych dziedzin prawa, aby móc bez problemu realizować inwestycje. Do takich właśnie z pewnością należy zaliczyć firmy działające na rynku energetycznym.

Jednym z elementów właściwego działania firm z sektora energetycznego są odpowiednio ulokowane i właściwie konserwowane urządzenia przesyłowe problematyka prawna jednak ma tutaj bardzo duże znaczenie. Niezwykle często obiekty liniowe do odpowiedniego ich działania powinny być ulokowane na gruntach, których właścicielami nie są firmy które zamierzają je tam umieścić.

Znajomość przepisów, na podstawie których mogą one być wybudowane w taki sposób, aby inwestycja była korzystna to kwestia ogromnej wagi, która już na etapie projektowania instalacji ma duże znaczenie. Odpowiednią wiedzę osoby, na których barkach spoczywa dbanie o właściwe prowadzenie prac zapewnią między innymi szkolenia inwestycyjne. Jest bardzo wiele dziedzin, którymi zajmuje się takie szkolenie inwestycje liniowe często stanowią oddzielny temat, z względu na ich obszerność.

W czasie trwania takich kursów uczestnicy nabywają wiedzę dotyczącą znajomość poszczególnych obiektów, w szczególności tej, która pozwala im bezbłędnie określić obiekty liniowe od innych. Ponadto zapoznają się z przepisami, na mocy których firma może zwracać się do właściciela lub w ostateczności do sądu o ustanowienie służebności przesyłu, jeżeli zachodzi taka konieczność.

Właściwa wiedza pracowników jest dla firm niezwykle cenna, dzięki temu bowiem mogą one działać bez żadnych problemów. Szczególnie w sytuacji, gdy planowane są zmiany w przepisach prawnych jest to bardzo ważne, ponieważ pozwala na nabycie i wdrożenie zmian przed wejściem w życie nowych rozwiązań prawnych. Nie dziwi więc fakt, że z każdym rokiem rośnie ilość firm, które regularnie decydują się na przeprowadzanie takich szkoleń dla swoich pracowników, dzięki temu ich wiedza jest zawsze pełna, a firma nie notuje przestojów w pracach lub problemów wynikających z nieznajomości przepisów.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zobacz nasz dział szkoleń prawnych: Szkolenia prawo

i najnowsze tematy w dziale:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.