Czym są ceny transferowe i kto je rozlicza?

Ceny transferowe – dla niektórych kombinacja tych dwóch słów może brzmieć jak czarna magia. Ale ci, którzy prowadzą swoją działalność lub zarządzają w firmach, na pewno są z tym pojęciem świetnie obeznani.

zdjęcie - (the_title())


Czym są ceny transferowe i kto je rozlicza?

Ceny transferowe - dla niektórych kombinacja tych dwóch słów może brzmieć jak czarna magia. Ale ci, którzy prowadzą swoją działalność lub zarządzają w firmach, na pewno są z tym pojęciem świetnie obeznani.

Otóż, ceny transferowe to nic innego, jak swoistego rodzaju narzędzie, które służy do przenoszenia dochodów między podmiotami powiązanymi - dla przykładu, kilkoma firmami powiązanymi w ramach jednej, większej organizacji.

Przenoszenie dochodów może odbywać się na dwa sposoby - albo poprzez zaniżenie przychodu, albo poprzez zwiększenie kosztów nabycia towarów lub usług. Jest to sprytne narzędzie, które, kiedy umiejętnie wykorzystane, potrafi przynieść spore korzyści.

Rozliczanie się z cen transferowych musi zostać dokonane przez podatników, których przychody w roku poprzedzającym rok podatkowy wyniosły ponad 2 miliony euro oraz w danym roku podatkowym dokonują transakcji odpowiadających wypełnianiu przepisów art. 11 ust. 1 i 4 PDOP lub zdecydowali ująć zdarzenia odpowiadające regulacjom prawnym w rozumieniu art. 11 ust. 1 i 4 PDOP.

Są również inni podatnicy, którzy także powinni rozliczyć się z cen transferowych. Czy Ty również powinieneś się z nich rozliczyć? Odpowiedzią na Twoje pytania będzie ceny transferowe szkolenie Warszawa - jedyne takie w kraju, które w przystępny i ludzki sposób przełoży informacje obowiązujące podatnika z języka prawniczego na nasze.

Oprócz tego szkolenia, warto zaktualizować swoją wiedzę z zakresu Kodeksu Postępowania Administracyjnego - szkolenie z KPA z pewnością pomoże usystematyzować wiedzę i umożliwi zastosowanie najnowszych zmian prawnych w łatwy sposób do życia firmy.

Innym szkoleniem, na które warto zwrócić uwagę zwłaszcza w sytuacji, w której planowane są różnego rodzaju inwestycje, są szkolenia projekt inwestycyjny. Żaden projekt niebędący kompatybilny i zgodny z obecnymi przepisami prawnymi nie może się udać - dlatego, w celu zapewnienia sobie jak największych szans powodzenia naszej inwestycji, znajomość prawa musi zostać uwzględniona na pierwszym miejscu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.