Dlaczego stary pracownik zarabia tyle samo co nowy?

Przepisy przepisami, prawo prawem, a życiem życiem. Niejedna osoba zapewne spotkała się z uczuciem dyskryminacji. Czy to wobec siebie czy kogoś innego.

zdjęcie - (the_title())


Dlaczego stary pracownik zarabia tyle samo co nowy?

Przepisy przepisami, prawo prawem, a życiem życiem. Niejedna osoba zapewne spotkała się z uczuciem dyskryminacji. Czy to wobec siebie czy kogoś innego.

Wiele osób wciąż ciężko pracuje na swoich stanowiskach, długie lata piastowania jednego miejsca, wiedza i doświadczenie często pozwalają nam być najlepszymi, jedynymi, wybranymi. Wszystko się zmienia gdy pojawia się ktoś nowy, a gdy dodatkowo osiąga wyższy dochód. Oficjalnie nigdy nic nie wiadomo, jednak każdy dobrze wie co w trawie piszczy.

Czy każdy z nas powinien czuć się urażony? Czy jest to brak docenienia naszej osoby? Warto dobrze się zastanowić, przemyśleć wszystkie kwestie zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzję.

Co w przepisach piszczy, a w skrócie kodeks pracy szkolenia?

Prawne ustalenia jasno określają pewne kwestie, pracownicy mają prawo do takiego samego wynagrodzenia w przypadku gdy wykonują jednakową pracę lub pracę o podobnej wartości. Czynności zawodowe, o których mowa w drugiej części, prace o podobnej wartości, pojawiają się w momencie gdy oboje pracowników posiada porównywalne kwalifikacje zawodowe, a także podobną odpowiedzialność oraz wysiłek.

Praca na jednym stanowisku jest wymagająca, nie można osiąść na laurach, lecz należy inwestować we własny rozwój, we własne kwalifikacje. Firmy oferują szereg możliwości. Odpowiednie szkolenie wynagrodzenia podniesie do porównywalnej rangi.

Zatem jeśli pojawia się w naszej firmie ktoś z bogatszym doświadczeniem a także wyższymi umiejętnościami nie mamy podstaw, by negować decyzję pracodawcy. Każdy element naszej pracy leży w naszych rękach, zależy od pracownika czy podejmie odpowiedni wysiłek, by praca została odpowiednio wynagrodzona. Szkolenia z prawa pracy są szeroko dostępne na rynku, nic nie jest ukryte, jednak to pracownik musi wykazać inicjatywę i zdobyć interesującą go wiedzę.

Prosta odpowiedź

Wystarczy chwila zastanowienia, rozsądku, by nie wyciągać negatywnych wniosków o dyskryminacji. Często pojawia się racjonalne wyjaśnienie, protekcja w obecnych czasach pojawia się praktycznie na każdym szczeblu, to jest nieuniknione, jednak często pracodawca widzi ile stary pracownik wkłada zainteresowania w swoją pracę. Nowy człowiek może być siłą napędzającą nie tylko firmę, ale także motywacją dla osób, które zasiedziały się w jednym miejscu. Szkolenia umożliwią powrót na wyżyny niejednego przedsiębiorstwa.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do zapoznania się z klasykami szkoleń otwartych dla HR online, stacjonarnych.

Zobacz nasze szkolenia HR.

Zobacz też: szkolenia interpersonalne

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.