Gdzie zdobywać wiedzę o finansach?

Wielu z nas rozpoczyna swoją działalność będąc podekscytowanym wieloma ideami, możliwościami rozwoju, wcieleniem swoich pomysłów w życie. Niestety bowiem wiele osób koncentruje się tylko na aspektach firmy powiązanych ze sprzedażą, ewentualnie z reklamą.

Gamma - Gdzie zdobywać wiedzę o finansach?


Gdzie zdobywać wiedzę o finansach?

Wielu z nas rozpoczyna swoją działalność będąc podekscytowanym wieloma ideami, możliwościami rozwoju, wcieleniem swoich pomysłów w życie. Niestety bowiem wiele osób koncentruje się tylko na aspektach firmy powiązanych ze sprzedażą, ewentualnie z reklamą.

Mówiąc wprost - zakładamy firmę sprzedającą super zabawne kartki urodzinowe i koncentrujemy tylko na wymyśleniu coraz to nowych wzorów tudzież ewentualnie także na reklamie w mediach społecznościowych. Czego nam brakuje?

Wiedza o finansach - to podstawa

Oczywiście nie wiemy do końca, jak zarządzać naszymi finansami. Nie chodzi tu o księgowość - do tej czynności możemy przecież zatrudnić naprawdę wykwalifikowane osoby. Większy problem jest z bardziej personalnymi sprawami finansowymi. A mianowicie - ile płacić pracownikom? Za co należą się pensje? Jak dogadywać się ze wspólnikami, jak obniżać dla nich cenę? A wreszcie - jak procentowo dysponować swoimi funduszami?

Szkolenia finansowe - niezwykle przydatna sprawa

Oczywiście powyżej zawarte są tylko i wyłącznie te absolutnie najważniejsze pytania, na które musimy naprawdę dobrze znać odpowiedź. Pomogą nam w tym oczywiście szkolenia finansowe, tylko w które z nich warto na początek zainwestować?

Na pewno będą to szkolenia z wynagrodzenia pracowników, z cen transferowych oraz szkolenie płatnik. Takie podstawowe szkolenia pomogą nam mniej więcej zorientować się w sytuacji, co jest od nas wymagane do płacenia i oczywiście, w jakiej wysokości.

Jeśli jednak skończyliśmy ekonomię albo księgowość tudzież kierunki pokrewne lub nasza firma się rozrasta, to warto stanowczo pomyśleć o bardzo istotnej sprawie, jak szkolenia controlling. W tym miejscu jednakże warto jeszcze krótko wspomnieć o tym, czym w ogóle ten controlling jest. Mówiąc dość skrótowo jest to system zarządzania przedsiębiorstwem zorientowanym na wynik. Takie szkolenie pokazuje, jak jednocześnie pogodzić rolę menedżera oraz kontrolera, czyli w jaki sposób zarządzać firmą, ale jednocześnie w pełni kontrolując podejmowane decyzje finansowe.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.