Jak dbać o jakość wyrobów medycznych?

Są takie obszary, w których troska o jak najlepszą jakość produktów jest całkowicie uzasadniona. Takim obszarem jest dla przykładu medycyna i produkty medyczne, których zadaniem jest polepszanie zdrowia osób z nich korzystających.

zdjęcie - (the_title())


Jak dbać o jakość wyrobów medycznych?

Są takie obszary, w których troska o jak najlepszą jakość produktów jest całkowicie uzasadniona. Takim obszarem jest dla przykładu medycyna i produkty medyczne, których zadaniem jest polepszanie zdrowia osób z nich korzystających.

Jak zadbać o najwyższą jakość wyrobów medycznych? Jednym ze sprawdzonych sposobów jest poddawanie ich lub ich komponenty testom. Badania wykonywane na komponentach użytych do produktów medycznych powinny być przeprowadzone tylko przez sprawdzone laboratoria, najlepiej posiadające akredytację, uzyskaną przez Polskie Centrum Akredytacyjne.

Akredytacja jest gwarancją, że wszystkie procedury i procesy podczas testowania zostały należycie wdrożone, wyniki w odpowiedni sposób zarejestrowane i stworzona została obszerna i rzetelna dokumentacja podsumowująca proces testowania.

W przypadku tak wrażliwych materiałów jak te stosowane do produktów medycznych rzetelność wyników ma ogromne znaczenie dla klientów i wyniki badań prowadzonych na produktach powinny być możliwie jak najdokładniejsze.

Każda z osób pracująca jako część personelu czy zespołu laboratoryjnego powinna przejść szkolenia laboratorium, które instruują o właściwych praktykach, jakie powinny mieć miejsce podczas testowania produktów.

Walidacja szkolenia jest niezwykle ważna przed nadaniem akredytacji - instytucja do tego powołana sprawdza, czy jakość testowania spełnia normy i wymagania i czy procedury i procesy są przeprowadzane tak, jak być powinny.

Dobrze jest, kiedy w laboratorium są osoby, które przeszły szkolenia iso 13485 - podczas których dostały instrukcje jak przeprowadzać audyty wewnętrzne, mające na celu wewnętrzną kontrolę wszystkich procesów, procedur, warunków środowiskowych, stanu technicznego maszyn, służących do przeprowadzania badań.

Laboratoria z akredytacją, które przesyłają wyniki z badań, są najlepszym sposobem, by upewnić się, że produkty medyczne wykonane są w najlepszy możliwy sposób, bezpieczne dla klientów, dlatego niezmiernie ważnym jest by wybierać te, o których jakości potwierdzają zewnętrzne organizacje.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.