Jak poprawnie zawrzeć umowę deweloperską?

Umowa deweloperska – co to tak w zasadzie jest? Jak poprawnie ją zawrzeć? Czy w ogóle to trzeba coś takiego zawierać? Nie można tak po prostu kupić mieszkania od dewelopera? Otóż nie do końca – przyjrzyjmy się odpowiedziom na powyższe pytania…

23 stycznia 2020
zdjęcie - Jak poprawnie zawrzeć umowę deweloperską?

Jak poprawnie zawrzeć umowę deweloperską?

Umowa deweloperska - co to tak w zasadzie jest? Jak poprawnie ją zawrzeć? Czy w ogóle to trzeba coś takiego zawierać? Nie można tak po prostu kupić mieszkania od dewelopera? Otóż nie do końca - przyjrzyjmy się odpowiedziom na powyższe pytania...

Najważniejsze fakty o umowie deweloperskiej

Czym w ogóle jest ta umowa deweloperska? Otóż jest to umowa zawierana między kupującym mieszkanie - klientem a deweloperem. Jest ona wymagana przez prawo - Ustawę Deweloperską na mocy Kodeksu Cywilnego.

Generalnie rzecz ujmując ma ona stanowić zabezpieczenie głównie dla klienta, lecz także dla dewelopera. Jakie informacje muszą być tam zawarte? Przede wszystkim będą to wszelkie dane o typie rachunku powierniczego.

Dalej istotne jest to także, kiedy jaka suma zostanie wpłacona na konto, określenie terminu realizacji poszczególnych części budowy przez dewelopera itp. Trzeba także zwrócić uwagę na to, jak dokładnie ma wyglądać mieszkanie, co ma zawierać itp.

Zawieranie umowy deweloperskiej

To jest akt chroniący obie strony. Nie może zatem być podpisany gdzieś tam w alejce. Tutaj liczy się coś więcej, a konkretniej - umowa musi być napisana w formie aktu notarialnego. Zawrzeć ją mogą strony będące pewne tego, co robią, świadomie itp.

Szkolenia dla deweloperów - ważna inwestycja

Oczywiście powyżej jedynie przestawiono pewne ramy zagadnienia, jakim jest umowa deweloperska. To, jak ją dokładnie stworzyć, jakie sformułowania muszą zostać użyte itp. - to wszystko to już bardziej specjalistyczna wiedzą, którą jednak stanowczo powinien posiadać każdy deweloper. Dlatego też powinien on inwestować w szkolenia dla deweloperów z zakresu umowy deweloperskiej.

W zasadzie nie tylko. Dzisiaj także bardzo istotne jest szkolenie gospodarka nieruchomościami odnoszące się do rodzaju rachunków, skupowania nieruchomości itp. W takie szkolenia powinny także zainwestować osoby lokujące swój kapitał w nieruchomościach. Następnie zostaje jeszcze szkolenie użytkowanie wieczyste - dzisiaj naprawdę bardzo istotna kwestia.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.