Jak prawidłowo liczyć czas pracy?

Czas pracy to wyznacznik godzinowy w jakim wykonujemy obowiązki nałożone na nas przez pracodawców. Nie trudno więc dostrzec jak kluczowe znaczenie ma tutaj odpowiednie dobranie czasu pracy (jego formy) do aktualnie wykonywanych zadań. W ten oto sposób wielokrotnie można zaobserwować kluczowe znaczenie nowoczesnych form czasu pracy (tzw. elastyczne godziny czasu pracy).

 
Czas pracy to wyznacznik godzinowy w jakim wykonujemy obowiązki nałożone na nas przez pracodawców. Nie trudno więc dostrzec jak kluczowe znaczenie ma tutaj odpowiednie dobranie czasu pracy (jego formy) do aktualnie wykonywanych zadań. W ten oto sposób wielokrotnie można zaobserwować kluczowe znaczenie nowoczesnych form czasu pracy (tzw. elastyczne godziny czasu pracy).
 
Zacznijmy jednak wszystko od początku. Pierwotnie człowiek wykonywał nałożone prace tylko w formie fizycznej. Od czasu gdy na świat przyszedł internet, który zdominował w końcu wszystkie możliwe rynki, pojawiły się nowe zawody, a wraz z tym nowe podejście do życia. Wymusiło to przejście ze stałego 8 godzinnego czasu pracy, do jego elastycznych odpowiedników, umożliwiających dostosowanie pracy do własnego życia.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy na zaawansowane dwudniowe warsztaty dotyczące planowania i rozliczania czasu pracy w 2018 r., oraz orzecznictwa Czas pracy dla zaawansowanych.

Uczestnicy szkolenia interesują się również:

Jakie więc mamy formy elastycznych godzin pracy?
Otóż dostępnych jest kilka głównych modeli, które można ponadto dostosować do swoich potrzeb. Mowa tutaj m. in. o tzw. pracy skróconej, która odnosi się do skróconego dnia pracy, inną formą jest praca w niepełnym wymiarze godzin, np. w efekcie której musimy wyrobić mniejszą ilość godzin, niż ustawowe 40 godzin tygodniowo.
 
Ponadto mamy do wyboru tzw. Ruchome godziny pracy, które choć ostatecznie zapewniają nam 8 godzin pracy dziennie, to można je dowolnie rozdzielać, dostosowując je do aktualnych (czasem nieplanowanych) sytuacji.

To jak liczmy czas pracy zależy w pełni od umowy jaką zawarliśmy z pracodawcą. Wiele osób woli wykonywać swoja pracę zdalnie, właśnie przy pomocy internetu dzięki czemu mogą spędzać cały dzień z rodziną.

Ta forma jest aktualnie jedną z najbardziej rozchwytywanych form pracy, zapewnia ona spora oszczędność czasu, jak i w większym stopniu wpływa pozytywnie na pracowników, zwiększając ich efektywność i wydajność, gdyż mogą wykonywać oni swoje obowiązki w porze ich największej koncentracji.

Praca od zawsze stanowiła podstawę naszego życia, jednakże nie może nam ona go zastępować, stad elastyczne godziny pracy są bardzo korzystne.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.