Jak prawidłowo ustalać czas pracy pracownika?

Dostęp do internetu na tak światowa skalę, jest przyczyną licznych modyfikacji w naszym codziennym życiu. To mobilne źródło wiedzy i rozrywki. Wraz z takim rozwojem doszło do zmiany w trybie naszej pracy i z 8 godzinnego stałego czasu pracy, podczas którego przysługuje nam kilkanaście minut przerwy, pojawiły się nowe formy czasu pracy określane jako elastyczne.

27 czerwca 2018
zdjęcie - Jak prawidłowo ustalać czas pracy pracownika?


Dostęp do internetu na tak światowa skalę, jest przyczyną licznych modyfikacji w naszym codziennym życiu. To mobilne źródło wiedzy i rozrywki. Wraz z takim rozwojem doszło do zmiany w trybie naszej pracy i z 8 godzinnego stałego czasu pracy, podczas którego przysługuje nam kilkanaście minut przerwy, pojawiły się nowe formy czasu pracy określane jako elastyczne.

Pozwalają one na dostosowanie czasu pracy zarówno do potrzeb pracownika, jak i do potrzeb pracodawcy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy na zaawansowane dwudniowe warsztaty dotyczące planowania i rozliczania czasu pracy w 2018 r., oraz orzecznictwa Czas pracy dla zaawansowanych.

Uczestnicy szkolenia interesują się również:

Istnieją przecież zawody, w których w ciągu 8 stałych godzin, realnie wykonamy tylko 2 godziny pracy, gdyż przez resztę czasu musimy czekać na skończenie pracy przez urządzenie. obowiązków Takie rozwiązanie choć dla wielu mogłoby się wydawać abstrakcją, jest obecnie bardzo popularne w szczególności wśród młodych ludzi, jak i matek posiadających dzieci.

W efekcie mogą one być w najważniejszych chwilach ze swoją rodzina, a resztę czasu spędzić w pracy.

Bardzo modne jest także wykonywanie pracy zdalnej, która to wymaga od nas samodzielności i skupienia, jak i umiejętności organizacji własnego czasu. Pojawia się więc pytanie, w jakim sposób pracodawca ma rozliczać czas pracy pracowników tak by nie być na tym stratnym, a i by oni zostali sprawiedliwie nagrodzeni.

Istnieje kilka modeli w zależności od sposobu pracy. Swego czasu bardzo modnym był sposób opierający się na pracy za godzinę, jednakże w przypadku niektórych zadań byłoby to niesprawiedliwe, dlatego też powoli się od niego odchodzi.

O wiele modniejszym i bardziej praktycznym modelem jest teraz tzw. model opierający się na wynagrodzeniu za wykonaną pracę. Tym sposobem nie patrzymy na czas pracy, ale na jej efekt końcowy. Choć wcześniej na coś takiego pozwalała umowa- zlecenie, to aktualnie jest to także wykorzystywane, przy innych formach pracy.

Czas pracy to bardzo obszerne pojęcie, a jego odpowiednie wykorzystywanie może przynieść liczne efekty zarówno dla pracownik, jak i dla pracodawcy, przy jednoczesnym zachowaniu przejrzystości między obiema stronami.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.