Jak prawidłowo ustalać czas pracy pracownika?

Dostęp do internetu na tak światowa skalę, jest przyczyną licznych modyfikacji w naszym codziennym życiu. To mobilne źródło wiedzy i rozrywki. Wraz z takim rozwojem doszło do zmiany w trybie naszej pracy i z 8 godzinnego stałego czasu pracy, podczas którego przysługuje nam kilkanaście minut przerwy, pojawiły się nowe formy czasu pracy określane jako elastyczne.


  Dostęp do internetu na tak światowa skalę, jest przyczyną licznych modyfikacji w naszym codziennym życiu. To mobilne źródło wiedzy i rozrywki. Wraz z takim rozwojem doszło do zmiany w trybie naszej pracy i z 8 godzinnego stałego czasu pracy, podczas którego przysługuje nam kilkanaście minut przerwy, pojawiły się nowe formy czasu pracy określane jako elastyczne.

  Pozwalają one na dostosowanie czasu pracy zarówno do potrzeb pracownika, jak i do potrzeb pracodawcy.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zapraszamy na zaawansowane dwudniowe warsztaty dotyczące planowania i rozliczania czasu pracy w 2018 r., oraz orzecznictwa Czas pracy dla zaawansowanych.

  Uczestnicy szkolenia interesują się również:

  Istnieją przecież zawody, w których w ciągu 8 stałych godzin, realnie wykonamy tylko 2 godziny pracy, gdyż przez resztę czasu musimy czekać na skończenie pracy przez urządzenie. obowiązków Takie rozwiązanie choć dla wielu mogłoby się wydawać abstrakcją, jest obecnie bardzo popularne w szczególności wśród młodych ludzi, jak i matek posiadających dzieci.

  W efekcie mogą one być w najważniejszych chwilach ze swoją rodzina, a resztę czasu spędzić w pracy.

  Bardzo modne jest także wykonywanie pracy zdalnej, która to wymaga od nas samodzielności i skupienia, jak i umiejętności organizacji własnego czasu. Pojawia się więc pytanie, w jakim sposób pracodawca ma rozliczać czas pracy pracowników tak by nie być na tym stratnym, a i by oni zostali sprawiedliwie nagrodzeni.

  Istnieje kilka modeli w zależności od sposobu pracy. Swego czasu bardzo modnym był sposób opierający się na pracy za godzinę, jednakże w przypadku niektórych zadań byłoby to niesprawiedliwe, dlatego też powoli się od niego odchodzi.

  O wiele modniejszym i bardziej praktycznym modelem jest teraz tzw. model opierający się na wynagrodzeniu za wykonaną pracę. Tym sposobem nie patrzymy na czas pracy, ale na jej efekt końcowy. Choć wcześniej na coś takiego pozwalała umowa- zlecenie, to aktualnie jest to także wykorzystywane, przy innych formach pracy.

  Czas pracy to bardzo obszerne pojęcie, a jego odpowiednie wykorzystywanie może przynieść liczne efekty zarówno dla pracownik, jak i dla pracodawcy, przy jednoczesnym zachowaniu przejrzystości między obiema stronami.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.