Jak prawidłowo utworzyć fundusz świadczeń socjalnych?

Wszelkie kwestie dotyczące tworzenia oraz funkcjonowania Zakładowych Funduszy Świadczeń Socjalnych określa specjalna ustawa. Zostały w niej zawarte wszelkie informacje na ten temat.

zdjęcie - (the_title())


Jak prawidłowo utworzyć fundusz świadczeń socjalnych?

Wszelkie kwestie dotyczące tworzenia oraz funkcjonowania Zakładowych Funduszy Świadczeń Socjalnych określa specjalna ustawa. Zostały w niej zawarte wszelkie informacje na ten temat. Jednak jak to jest w przypadku większości aktów prawnych, została ona napisana językiem, który nie dla wszystkich osób jest zrozumiały.

Jeżeli ktoś mimo starań nie może samodzielnie przebić się przez skomplikowane zapisy ustawowe, a chce bądź musi szczegółowo zapoznać się z zasadami organizowana Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych to może skorzystać z nieocenionej pomocy jaką jest szkolenie zakładowy fundusz świadczeń socjalnych 2016.

W trakcie kilkugodzinnego szkolenia poruszone zostaną wszystkie najważniejsze kwestie związane z tym tematem.

Kto ma obowiązek utworzyć Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych?

Jak można dowiedzieć się z zapisów ustawowych, do utworzenia ZFŚS zostały zobligowane wszystkie zakłady pracy, w których na dzień pierwszego stycznia roku kalendarzowego zatrudniona jest określona liczba osób, a także wszystkie samorządowe jednostki budżetowe bez względu na to, ile osób w nich pracuje.

Wszyscy pracownicy zatrudniający mniej osób nie są zobowiązani do tworzenia Zakładowych Funduszy Świadczeń Socjalnych, ale jeżeli chcą to uczynić to nic nie stoi na przeszkodzie. Tacy pracodawcy mogą też swoim pracownikom wypłacać świadczenia urlopowe.

Jaki jest sposób finansowania Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych?

Podobnie jak zasady tworzenia, tak samo zasady finansowania Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych zostały w szczegółowy sposób określone przez przepisy prawa. Fundusz finansowany jest z corocznego odpisu.

Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 9 marca 2009 r. w sprawie sposobu ustalania przeciętnej liczby zatrudnionych w celu naliczania odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych zawiera szczegółowe informacje w tej sprawie. Zasady tworzenia, funkcjonowania i finansowania ZFŚS są dosyć skomplikowane, zwłaszcza dla osoby, która nie jest biegła w skomplikowanych przepisach prawa. Kodeks pracy szkolenia pomogą zrozumieć tę zawiłą kwestię.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.