Jak przebiega postępowanie administracyjne?

Najważniejsza w Polsce Ustawa dotycząca postępowania administracyjnego to niewątpliwie Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 roku – Kodeks postępowania administracyjnego. Kodeks ten powinna znać każda osoba biorąca udział w postępowaniu administracyjnym.

zdjęcie - (the_title())


Jak przebiega postępowanie administracyjne?

Najważniejsza w Polsce Ustawa dotycząca postępowania administracyjnego to niewątpliwie Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 roku - Kodeks postępowania administracyjnego. Kodeks ten powinna znać każda osoba biorąca udział w postępowaniu administracyjnym.

Szczególny obowiązek znajomości przepisów zawartych w wyżej wymienionym Kodeksie spoczywa zaś na organach administracji publicznej, prowadzących postępowanie administracyjne. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że owo postępowanie musi przebiegać w sposób ściśle określony przepisami prawnymi.

Na pewno trzeba zaznaczyć, że podmiot postępowania niebędący organem administracji jest znacznie mniej uprzywilejowany niż podmiot będący owym organem. Trzeba jednak wiedzieć, że każdy organ administracji publicznej w toku postępowania administracyjnego zobligowany jest do przestrzegania określonych zasad postępowania.

Wśród najbardziej znanych należy wymienić: zasadę równości, zasadę legalizmu czy zasadę dwuinstancyjności. Postępowanie administracyjne może zostać wszczęte przez organ oraz przez stronę. Jeżeli postępowanie wszczynane jest przez organ mówi się o postępowaniu z urzędu.

Należy zaznaczyć, że wszyscy zainteresowani prawidłowym przebiegiem postępowania administracyjnego powinni brać udział w szkoleniach i kursach takich jak: szkolenie prawo własności czy kpa szkolenie.

Nie da się ukryć, że wszelkie kursy, w jakich decydujemy się wziąć udział powinny zostać poprowadzone przez odpowiednio wykwalifikowanego i należycie doświadczonego szkoleniowca. Na pewno warto przed szkoleniem sprawdzić kompetencje osoby, która ma zamiar je poprowadzić.

Warto również przed udziałem w szkoleniu przejrzeć strony internetowe firm szkoleniowych. Możemy odszukać na nich przydatne informacje dotyczące rekomendacji czy metod szkoleniowych.

Na pewno dobrze byłoby również zapoznać się z opiniami klientów na temat poszczególnych firm szkoleniowych. Jeśli większość z nich będzie pozytywna, istnieją spore szanse na to, że szkolenie zostanie poprowadzone w sposób rzetelny.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.