Jak usprawnić pracę laborantów?

Praca w laboratorium stawia wiele wyzwań przed osobami tam zatrudnionymi. Jest ona bardzo wymagająca, w każde zadanie należy włożyć bowiem ogromną ilość zaangażowania oraz uwagi. Szczególnie w laboratoriach, w których prowadzone są działania związane z leczeniem pacjentów szybka i dokładna praca jest kluczowym aspektem, który wpływa na stan zdrowia pacjentów.

zdjęcie - (the_title())


Jak usprawnić pracę laborantów?

Praca w laboratorium stawia wiele wyzwań przed osobami tam zatrudnionymi. Jest ona bardzo wymagająca, w każde zadanie należy włożyć bowiem ogromną ilość zaangażowania oraz uwagi.

Szczególnie w laboratoriach, w których prowadzone są działania związane z leczeniem pacjentów szybka i dokładna praca jest kluczowym aspektem, który wpływa na stan zdrowia pacjentów. W związku z tym dążymy do tego, aby przyśpieszyć i poprawić pracę wykonywaną w takich miejscach.

W tym celu kierownicy laboratorium decydują się na zatrudnienie osób z odpowiednim wykształceniem, które dodatkowo wykończyły szkolenia laboratorium, które dostarcza im wiedzy na temat bezpieczeństwa w trakcie wykonywanie powierzonych im obowiązków.

Bardzo często zatrudniane są osoby, które nie posiadają konkretnie wykształcenia w roli laborantów, jednak ukończyli oni szkolenia iso 13485, które dotyczą jakości i sprawności sprzętów wykorzystywanych w trakcie codziennie wykonywanych badań.

Są oni odpowiedzialni za stronę techniczną całej pracy w laboratorium, co ułatwia znacznie pracę laborantom, którzy mogą skupić się na przeprowadzaniu kolejnych doświadczeń. Według nas jest to bardzo ważne, aby znaleźć osoby, które posiadają dodatkową wiedzę i mogą odciążyć osoby zajmujące się innymi elementami związanymi z działaniem laboratorium.

Jeśli chodzi o sprawy związane z prowadzeniem dokumentacji pracownicy przechodzą walidacja szkolenia dotyczy to zarówno samych laborantów jak i osób zatrudnionych głównie w celu prowadzenia dokumentacji laboratorium.

Jest to bardzo ważne, ponieważ odpowiednie dokumentowanie poszczególnych protokołów wykonywanych w trakcie badań jest kontrolowane przez audyty zewnętrzne, a ich nieprawidłowe wypełnianie może wiązać się z karami.

Dodatkowe szkolenia oraz zatrudnienie pracowników na nowe stanowiska może znacznie usprawnić pracę w laboratoriach. Jest to szczególnie ważne w miejscach, w których wyniki potrzebne są jak najszybciej czyli w laboratoriach przyszpitalnych, od których często zależy ludzkie życie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.