Jak wygląda naruszenie własności gruntu?

Tematyka prawa własności gruntów i nieruchomości budzi zawsze wiele emocji. Ojcowizna będąca we własności rodziny z dziada pradziada dla wielu osób jest wręcz sprawą świętą, której nie można za nic w świecie naruszyć.

8 lipca 2019
zdjęcie - Jak wygląda naruszenie własności gruntu?

Jak wygląda naruszenie własności gruntu?

Tematyka prawa własności gruntów i nieruchomości budzi zawsze wiele emocji. Ojcowizna będąca we własności rodziny z dziada pradziada dla wielu osób jest wręcz sprawą świętą, której nie można za nic w świecie naruszyć. Czasem zdarzają się jednak wywłaszczenia, zwłaszcza jeżeli chodzi o kwestię budowy infrastruktury. Często w telewizji można usłyszeć o związanych z tym protestach. Warto zapoznać się bliżej z tematyką, chociażby po to by wiedzieć jakie przysługują człowiekowi prawa, a kiedy nie może odmówić oddania własności.

Szkolenia z tematyki gruntów

Prawo ma to do siebie, że zmienia się stosunkowo często. Ustawodawca co jakiś czas wprowadza nowelizacje do istniejących ustaw czy też powołuje do życia zupełnie nowe przepisy. W zgodzie z literą obowiązującego prawa, jego znajomość jest obowiązkowa, a jak mówi stare łacińskie powiedzenie, nieznajomość prawa szkodzi. Oznacza to tyle, że gdy człowiek przekroczy przepisy prawa, to nie może się tłumaczyć ich nieznajomością.

Po stronie człowieka jest obowiązek zapoznania się z aktualnym stanem prawnym dotyczącym każdej kwestii. Śledzenie na własną rękę wciąż zmieniających się aktów prawnych może nie należeć do najprostszych i nazbyt przyjemnych czynności. Dlatego też dużo lepszym rozwiązaniem będzie uczestnictwo w szkoleniach tematycznych. Dużym zainteresowaniem cieszy się na przykład szkolenie roszczenia rurowe czy szkolenie prawo własności. Przydatne może okazać się także szkolenie zarządzanie nieruchomościami. Udział w wyżej wymienionych szkoleniach jest oczywiście płatny, a o możliwości uczestnictwa w nich decyduje najczęściej kolejność zgłoszeń.

Szkolenie roszczenia rurowe

Kluczową kwestią dla powodzenia realizacji wielu inwestycji jest sprawa doprowadzenia mediów. W tym przypadku do głosu dochodzi prawo służebności przesyłu i użyczenia własnego terenu pod na przykład rurociąg. Nie każdy się chce na to zgodzić i często sprawy trwają latami, choć tak na prawdę przepisy prawa dosyć jasno regulują tę kwestię.

Szkolenie roszczenia rurowe pozwoli dokładnie zrozumieć całą problematykę. Szkolenie prowadzone jest w ciekawej formie warsztatów, dzięki czemu uczestnicy mają możliwość aktywnego uczestnictwa. Szkolenie dedykowane jest dla wszystkich osób, które zainteresowane są tematyką roszczeń rurowych oraz służebności gruntów. Tematyka szkolenia jest bardzo szeroka i obejmuje zarówno kwestie prawne jak i problematykę taką jak negocjacje z właścicielem gruntu. Warto wybrać się na takie szkolenie aby kompleksowo poszerzyć swoją wiedzę.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szkolenia budownictwo i nieruchomości. Profesjonalni trenerzy. Nowe tematy. Służebność przesyłu, Wycena nieruchomości, Prawo budowlane, Zaszłości inwestycyjne. Zobacz:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.