Jak wygląda proces produkcji w farmacji?

GMP czyli Dobra Praktyka Produkcyjna w laboratorium. Każdy kto chociaż trochę ma wiedzy na temat pracy laboranta doskonale wie, że jego badania i wykonywane testy są ściśle określane przez wiele norm, przepisów i innych ustaw.

zdjęcie - (the_title())


Jak wygląda proces produkcji w farmacji?

GMP czyli Dobra Praktyka Produkcyjna w laboratorium. Każdy kto chociaż trochę ma wiedzy na temat pracy laboranta doskonale wie, że jego badania i wykonywane testy są ściśle określane przez wiele norm, przepisów i innych ustaw.

Na czym polega dobra praktyka wytwarzania GMP? W kilku słowach warto się zastanowić nad coraz powszechniejszym skrótem. Ogólnie jest to zestaw procedur odnoszących się do produkcji, które mają na celu zachowanie higieny produkcji, wytwarzanie produktów najwyższej jakości oraz zmienność cech produktów.

Zasady są bardzo ważne w przemyśle farmaceutycznym. GMP jest wzorem, zbiorem przepisów, które wyznaczają standard dla metod wytwarzania, lokali oraz kontroli, które są stosowane w procesie wytwarzania, pakowania oraz magazynowania gotowych produktów.

Często procedura GMP PQR pomocna jest w przygotowaniu firmy farmaceutycznej do przeprowadzenia audytu. Wykorzystując zasady panujące w Dobrej Praktyce Produkcyjnej produkty, leki i suplementy będą wysokiej jakości.

Odpowiednie przygotowanie przedsiębiorstwa do kontroli jest bardzo ważne, nie tylko dla właścicieli i pracowników, ale także dla odbiorców kosmetyków, leków i innych preparatów. Audyty to jakby sprawdziany dla firm, przedsiębiorstwo nieważne małe czy duże powinno zatrudniać odpowiednio wykwalifikowane osoby, które doskonale radzą sobie z powierzonymi zadaniami.

Personel to nie jedyny problem, pomieszczenia i urządzenia, które znajdują się na terenie laboratorium powinny być odpowiednio zaprojektowane, rozmieszczone oraz przystosowane do czynności wykonywanych podczas pracy laboranta.

Wytwarzanie i produkcja to kolejny czarny punkt centrum farmaceutycznego. Łańcuch dostaw to bardzo ważne przedsięwzięcie, dzięki któremu każdy odnajdzie preparat w swojej aptece.

Integracja łańcucha dostaw ma na celu likwidację barier pomiędzy współpracującymi firmami, a co ważne dąży do ustalenia wspólnych zasad. W farmacji, by osiągnąć sukces trzeba wspólnie działać, nie ma żadnego przedsiębiorstwa, które dominuje. Wszystkie jednostki tworzą spójną całość. Zapewnia to sprawdzone działanie firmy farmaceutycznej.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Dla aptek firm farmaceutycznych i hurtowni farmaceutycznych Zobacz nasze szkolenia kosmetyczne i farmaceutyczne

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.