Jak wygląda profesjonalny kontakt z pacjentem?

Farmaceuta jest osobą zaufania publicznego. Wielu pacjentów odwiedzających apteki oczekuje od farmaceuty porady lub nawet zwykłej rozmowy. Farmaceuta jest osobą, która bardzo często proszona jest o porady związane ze zdrowiem pacjentów.

zdjęcie - (the_title())


Jak wygląda profesjonalny kontakt z pacjentem?

Farmaceuta jest osobą zaufania publicznego. Wielu pacjentów odwiedzających apteki oczekuje od farmaceuty porady lub nawet zwykłej rozmowy.

Farmaceuta jest osobą, która bardzo często proszona jest o porady związane ze zdrowiem pacjentów. Wynika to z braku informacji przekazanych przez lekarzy w sposób zrozumiały i często również i uprzejmy. Dlatego też w zawodzie farmaceuty bardzo istotny jest kontakt z pacjentem oraz świadomość jak powienien on wyglądać.

Z pomocą może przyjść szkolenie bezpieczeństwo farmakoterapii, które dostarczy narzędzi oraz informacji do profesjonalnej rozmowy z pacjentami w aptece. Znajomość wszystkich najnowszych standardów oraz przepisów, pozwala na przekazywanie informacji zgodnycj z prawdą, które zapewnią świadomość oraz bezpieczeństwo.

Należy pamiętać również, że pacjenci bardzo często proszą o porady drogą telefoniczną, o której nie wolno zapominać, ani jej lelceważyć. Telefoniczna rozmowa z pacjentem czasem dotyczy jedynie dostępności poszczególnego leku w wybranej aptece.

Jednak równie często telefoniczna rozmowa z pacjentem dotyczy również dawkowania leków, porad zdrowotnych, a nawet zwykłej rozmowy, której zabrakło na wizycie lekarskiej. Studia farmaceutyczne, choć są bardzo wymagające i trudne, niestety nie uczą wszystkiego, o czym trzeba woedzieć w trakcie późniejszej pracy zawodowej.

Testy mikrobiologiczne to zagadnienie, z którego należy cały czas się szkolić i powiększać ma ten temat wiedzę, przede wszystkim z uwagi na stale zmieniające i powiększające się zakresy tych testów oraz badań. Profesjonalny kontakt z pacjentem polega więc przede wszystkim na przekazywaniu informacji prawdziwych i aktualnych oraz uprzejmej rozmowie wzbudzającej zaufanie oraz wiarygodność.

Choć dla osób postronnych zawód farmaceuty równa się sprzedawcy w sklepie z lekami, prawda jest zupełnie inna. Sami farmaceuci zdają sobie sprawę z odpowiedzialności jaką ponoszą i spoczywa w ich rękach, dlatego ciągłe dokształcanie się jest bardzo ważne i pomocne w codziennej pracy zawodowej.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.