Jak wygląda zawód inwestora?

Inwestor – to zawód dość specyficzny. Tym bardziej, że inwestor tak naprawdę odnosi się do kilku różnych zawodów. Oczywiście standardowo na początek myślimy zazwyczaj wszyscy o inwestorze giełdowym. Ale także bywają inwestorzy zajmujący się innymi sprawami…

zdjęcie - (the_title())


Jak wygląda zawód inwestora?

Inwestor - to zawód dość specyficzny. Tym bardziej, że inwestor tak naprawdę odnosi się do kilku różnych zawodów. Oczywiście standardowo na początek myślimy zazwyczaj wszyscy o inwestorze giełdowym. Ale także bywają inwestorzy zajmujący się innymi sprawami...

Zawód inwestora i jego specyfika

Oprócz najbardziej rozpoznawalnej roli inwestora giełdowego, zawód ten ma też inne swoje oblicza. Przede wszystkim będzie to inwestor rynkowy- - osoba nieco podobna do dewelopera, zajmująca się wszelakimi inwestycjami związanymi z nieruchomościami. Ale to jeszcze nie koniec. Bez większego problemu znajdziemy także inwestorów niejako pomagających firmą wejść w inwestycje, zdecydować, które z nich są naprawdę korzystne itp.

Generalnie jednak niezależnie od tego, jakim rodzajem inwestora się jest, jest się narażonym na pewne ryzyko. Szczególnie zaś najczęściej idzie ono ze strony pewnej niewiedzy odnośnie poszczególnych aktów prawnych, sposobów tworzenia projektów, znajdywaniu na nie funduszy itp. Warto zatem zainteresować się różnymi szkoleniami, które znacząco mogą nam pomóc realizować się w swoim zawodzie, bez nadmiernego ryzyka.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Całokształt przepisów związanych z najmem i zarządzaniem nieruchomościami zawarty w szkoleniu manager ds.najmu i zarządzania nieruchomościami. Serdecznie zapraszamy.

Uczestników tego szkolenia interesują się  również:Szkolenia dla inwestorów

A zatem, jakie powinny to być kursy? Zawsze warto inwestować czas i pieniądze w szkolenia projekt inwestycyjny. Dotyczą one różnych zagadnień. Możemy znaleźć bez problemu szkolenia projekt inwestycyjny oparte raczej na zagadnieniach prawnych realizowanych projektów, ale także dotyczące aspektów psychologicznych - nie zapominajmy bowiem, że każdy inwestor powinien cechować się pewnymi dość szczególnymi cechami charakteru oraz motywacją, aby dobrze pełnić swój zawód.

Dalej warto zainwestować w szkolenie użytkowanie wieczyste oraz szkolenia zamówienia publiczne Warszawa. Pierwsze z nich odnosi się do dość oryginalnej tradycji, kultywowanej w Polsce a niespotykanej już w wielu państwach na świecie, a mianowicie do odkupywania nieruchomości od Państwa Polskiego na konkretną ilość lat. Prawo to jednak posiada szereg wyjątków i nieścisłości przy sprawach spadkowych, zarządzaniu daną nieruchomością itp.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.