Jak zapoznać się z aktualnymi przepisami prawa celnego?

W Unii Europejskiej przepisy prawa celnego są szczegółowo sporządzone w prawie celnym zwanym Incoterms. Te reguły międzynarodowe określają wszystkie warunki sprzedaży i transportu towarów na terenie Unii.

zdjęcie - (the_title())


Jak zapoznać się z aktualnymi przepisami celnymi?

W Unii Europejskiej przepisy prawa celnego są szczegółowo sporządzone w prawie celnym zwanym Incoterms. Te reguły międzynarodowe określają wszystkie warunki sprzedaży i transportu towarów na terenie Unii. Odpowiadają one również za podział kosztów i odpowiedzialność pomiędzy nabywcom a sprzedawcą.

Reguły incoterms 2010 są aktualizacją poprzednich wersji tego dokumentu. Zawierają ujednoliconą wykładnie form prawnych, ułatwiają zawieranie umów oraz określają szczegółowe zabezpieczenia transportu oraz wartości celne. Nie odpowiadają za regulację konsekwencje naruszania tychże umów, których regulacja należy do innych aktów prawnych. Mają zastosowanie w prawie handlowym zagranicznym, unijnym oraz krajowym.

Znajomość przepisów celnych jest podstawą w branży zajmujące się importem i eksportem towarów na terenie kraju oraz poza jego granicami. Osoby muszą więc być obeznany w prawie celnym oraz aktualnościami z nim związanymi. W tym celu powstały przepisy celne szkolenia. Mają one za zadanie pokazanie wszystkich norm, którymi muszą kierować się eksporterzy oraz importerzy. Szkolenia z przepisów prawa celnego to również prowadzenie dokumentacji celnych, w sposób właściwy i nie powodujący problemów na przejściach granicznych.

Zarządzanie łańcuchem dostaw szkolenie również przestrzega reguły incoterms 2010. Podczas tych szkoleń efektywnie wykorzystuje się sposoby planowania i zarządzania transportem zagranicznym.

Znajomość sposobów zarządzania w sposób efektywny i jak najbardziej skuteczny jest więc konieczny jeśli chce się osiągnąć jak największe zyski i ograniczyć stres związany z dużą liczbą przewożonych towarów. Z tego własnie powodu pracodawcy zarówno dl siebie jak i swoich pracowników powinni wybierać szkolenia z przepisów prawa celnego.

Wszyscy ci którzy przygotowują towary do przewozu, przygotowują dokumentacje czy oznaczenia transportów powinni posiadać taką własnie wiedzę i umiejętności. Reguły incoterms 2010 są podstawą w Unii Europejskiej i ich przestrzeganie jest podstawą w branżach importowo-eksportowych.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zobacz nasz dział szkoleń prawnych: Szkolenia prawo

i najnowsze tematy w dziale:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.