Jaka jest definicja gruntu rolnego?

W Polsce występują dwa typy gruntów. Jedne z nich to grunty rolne, a drugie to działki budowlane. Jaka jest definicja gruntu rolnego? Czy jest to tylko pole uprawne?

8 lipca 2019
zdjęcie - Jaka jest definicja gruntu rolnego?

Jaka jest definicja gruntu rolnego?

W Polsce występują dwa typy gruntów. Jedne z nich to grunty rolne, a drugie to działki budowlane. Jaka jest definicja gruntu rolnego? Czy jest to tylko pole uprawne? Czy istnieje dowolność w definiowaniu gruntów rolnych czy też definicja ta została uściślona poprzez przepisy prawne? Czy jest możliwość aby przekształcić działkę rolną w budowlaną? To tylko niektóre wątpliwości, jakie nachodzą osoby planujące swoje pierwsze inwestycje w grunty rolne.

Co to są grunty rolne?

Definicja gruntu rolnego została ściśle określona w ustawie. Poprzez grunt rolny rozumie się wszelkie użytki rolne, ale nie tylko. Prócz użytków rolnych do klasyfikacji gruntów rolnych zostały włączone także działki, które leżą pod stawami rybnymi, pod budynkami i urządzeniami które bezpośrednio służą do produkcji rolnej, na terenie pracowniczych ogrodów działkowych i ogrodów botanicznych także wiejskich parków. To tylko kilka przykładów gruntów rolnych. Warto wiedzieć, że grunty rolne podlegają szczególnej ochronie. Dokładane są wszelkie starania do tego, aby grunty tego typu nie pozostawały zabudowane. Owszem, można starać się o odrolnienie wskazanego obszaru. Jest to proces dwuetapowy, który może trwać nawet kilka lat.

Szkolenia dla deweloperów

Ochrona gruntów rolnych na terenie naszego kraju jest dosyć szeroko rozwinięta. Chcąc zarabiać na zakupie działek rolnych, a następnie na ich przekształcaniu w tereny budowlane trzeba posiadać odpowiednią wiedzę i doświadczenie w temacie. Coraz częściej można się spotkać ze specjalistycznymi szkoleniami dla deweloperów. Organizowane są obecnie niemal w każdym większym mieście. Szkolenie odrolnienie da konkretną wiedzą dotyczącą tego jakie grunty można przekształcić w budowlane i jak przebiega cały proces zmiany statusu prawnego działki. Taka wiedza umożliwi skuteczne przeprowadzanie inwestycji. Ze szkoleń dotyczących ochrony gruntów rolnych powinien skorzystać każdy, kto planuje zacząć pracę w obszarze deweloperskim. Szkolenia tego typu umożliwią rozwój zawodowy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.