Jakich przepisów trzeba przestrzegać zarządzając magazynem?

Pozornie wydawałoby się, że zarządzanie magazynem wcale nie może być jakimś bardzo trudnym zadaniem. Jednak w praktyce rzecz przedstawia się zupełnie inaczej! Przede wszystkim bowiem każda osoba zarządzająca magazynem musi postępować zgodnie z bardzo wieloma przepisami…

zdjęcie - (the_title())


Jakich przepisów trzeba przestrzegać zarządzając magazynem?

Pozornie wydawałoby się, że zarządzanie magazynem wcale nie może być jakimś bardzo trudnym zadaniem. Jednak w praktyce rzecz przedstawia się zupełnie inaczej!

Przede wszystkim bowiem każda osoba zarządzająca magazynem musi postępować zgodnie z bardzo wieloma przepisami... Jak dokładniej sprawy tu wyglądają? Jakich przepisów należy przestrzegać zarządzając magazynem?

BHP i przeciwpożarowe

Przede wszystkim w takim magazynie trzeba zadbać o bezpieczeństwo. Dlatego też absolutnie konieczne jest wprowadzenie odpowiednich przepisów BHP i przeciwpożarowych i oczywiście trzymanie się ich.

Regulamin pracy

W związku z tym, że magazyn potencjalnie stwarza większe ryzyko wypadku, tutaj trzeba naprawdę dobrze opracować regulamin pracy, biorąc pod uwagę także konkretne ścieżki, jakimi mogą poruszać się pracownicy. Osoba zarządzająca magazynem zatem musi wiedzieć, jak stworzyć taki regulamin, jak go egzekwować oraz co jest tutaj szczególnie istotne.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Problematyka negocjacji umów najmu, zapisów umowy najmu komercyjnego, umowy na budowę, remont i przebudowę obiektu, przebieg procesu inwestycyjnego na nieruchomości, audyt, kontrolę stanu technicznego obiektu oraz windykację należności – zapraszamy na szkolenie manager ds.najmu i zarządzania nieruchomościami

Uczestników tego szkolenia interesują się  również:Kodeks pracy i prawo pracy

Dalej trzeba pamiętać, że magazyn to miejsce pracy jak każde inne, a co za tym idzie, konieczne jest zastosowanie się do przepisów kodeksu prawa pracy.

Intrastat oraz przepisy celne

Warto także wiedzieć, że dzisiaj magazyn to nie tylko miejsce, gdzie po prostu przetrzymujemy towary. Magazyny bowiem pełnią rolę także pewnych centrów logistycznych. Tutaj bowiem towar jest dzielony i wysyłany w różne miejsca.

Jeśli wysyłamy go poza granice naszego kraju, to musi mieć on stosowne dokumenty - co w zasadzie jest całkiem logiczne. Niemniej jednak w związku z tym osoby zarządzające magazynem muszą mieć wiedzę na temat przepisów celnych oraz przepisów statystyki Instratat. Warto zatem zainwestować w intrastat szkolenie oraz kurs z prawa celnego.

Zarządzanie procesami logistycznymi w przedsiębiorstwie

Podsumowując - poniżej wymieniono najważniejsze przepisy, które regulują pracę w magazynie. Warto jeszcze mieć na uwadze, że do tego dochodzą różne przepisy wewnętrzne firmy itp. Dlatego też osoba zarządzająca magazynem powinna być cały czas doszkalana w zakresie poszczególnych przepisów.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.