Jakie istnieją metody rekrutacji?

Rekrutacja to dość istotny proces w każdej firmie. Umożliwia on bowiem zatrudnienie naprawdę wartościowych pracowników, którzy swoją wiedzą i umiejętnościami przyczynią się do sukcesy firmy.

zdjęcie - (the_title())


Jakie istnieją metody rekrutacji?

Rekrutacja to dość istotny proces w każdej firmie. Umożliwia on bowiem zatrudnienie naprawdę wartościowych pracowników, którzy swoją wiedzą i umiejętnościami przyczynią się do sukcesy firmy.

Należy także pamiętać o drugiej stronie medalu - wadliwie przeprowadzona rekrutacja niestety może dość łatwo doprowadzić do zatrudnienia osób zupełnie nieodpowiedzialnych na dane stanowisko, co oczywiście zakończyć się może katastrofą firmy.

Rekruter + szkolenia z rekrutacji = sukces

No właśnie - oczywiście każda firma zatrudnia profesjonalną osobę zajmującą się procesem rekrutacji, niemniej jednak to nie wystarczy. Warto również żebyśmy jako kierownicy posiadali pewną podstawową wiedzę, chociażby o tym, jakie są rodzaje rekrutacji.

Więcej powiedzą nam tu specjaliści na szkoleniach z rekrutacji, lecz już teraz można powiedzieć, że rekrutację dzieli się przede wszystkim na wewnętrzną i zewnętrzną. Zewnętrzna umożliwia zatrudnienie nowych osób, całkowicie spoza firmy. Wewnętrzna zaś odnosi się do pracowników, znajdujących się w firmie.

Wbrew pozorom ma ona naprawdę spore znaczenie - w końcu często poszczególne zespoły projektowe nam się rozpadają, ponieważ dany projekt się skończył poza tym łatwiej jest zatrudnić na nowym stanowisku osobę, która już zna dobrze naszą firmę i specyfikę pracy w niej.

Szkolenie prawo pracy

Odnośnie rekrutacji i jej metod często niestety zapominamy o rzeczy bardzo istotnej a mianowicie o prawie, a konkretniej prawie pracy. Co nam da jego znajomość ? Otóż dzięki niemu znacznie lepiej wykorzystamy potencjał pracowników.

Będziemy bowiem wiedzieć, czego możemy zażądać od danych osób, jak konstruować umowy, czy w jaki sposób osiągać własne cele projektowe i jak zarządzać rekrutacją. Pamiętajmy, że dzisiaj rośnie ilość, często zupełnie nieracjonalnych, ale jednak psujących atmosferę w firmie, pozwów. Trzeba wiedzieć, jak się zabezpieczyć.

Excel w HR

No koniec warto jeszcze zaznaczyć, że w rekrutacji pomogą nam także dość proste pozornie programy, jak właśnie Excel.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.