Jakie kwestie płacowe reguluje kodeks pracy?

Nie da się ukryć, że istnieją takie akty prawne powszechnie obowiązujące, których znajomość jest nam potrzebna na co dzień. Nie ulega również wątpliwości, że znajomość kodeksów czy innych aktów powszechnie obowiązujących przydaje się nam w miejscu pracy.

zdjęcie - (the_title())


Jakie kwestie płacowe reguluje kodeks pracy?

Nie da się ukryć, że istnieją takie akty prawne powszechnie obowiązujące, których znajomość jest nam potrzebna na co dzień. Nie ulega również wątpliwości, że znajomość kodeksów czy innych aktów powszechnie obowiązujących przydaje się nam w miejscu pracy. Trzeba mieć na uwadze, że każdy z nas powinien pamiętać o tym jak niesamowicie ważne jest to, aby znać kodeks pracy.

Nawet jeżeli dzisiaj nie pracujemy, jutro możemy stać się pracownikiem lub pracodawcą. Wtedy zaś będziemy zmuszeni do przestrzegania przepisów Kodeksu prawa pracy, uchwalonego jeszcze w dwudziestym wieku. Trzeba koniecznie zaznaczyć, że Kodeks pracy możemy zakupić w formie niewielkich rozmiarów książeczki praktycznie rzecz biorąc w każdej księgarni.

Nie da się jednak ukryć, że najlepiej byłoby zapoznać się z przepisami, a część z nich zapamiętać. Na pewno dobrze byłoby pamiętać o tym jakie kwestie płacowe reguluje kodeks pracy. O tym pamiętać muszą w szczególności pracownicy zatrudnieni w dziale kadr oraz płac. Z całą pewnościa pracownicy działu kadr i płac muszą wiedzieć ile pieniędzy pochodzących z wynagrodzenia przysługuje pracownikowi na zwolnieniu, które się przedłuża.

Trzeba również zwrócić uwagę na nadgodziny, które zgodnie z kodeksem pracy są dodatkowo płatne. Aby pracownik działu kadr i płac nie pogubił się w gąszczu stale zmieniających się przepisów prawnych, powinno się regularnie i systematycznie prowadzić szkolenia dla pracowników dział i kadr.

Mogą to być na przykład kodeks pracy szkolenia oraz szkolenie kadry i płace. Trzeba koniecznie zaznaczyć, że wszystkie szkolenia powinny zostać poprowadzone przez należycie doświadczonego i odpowiednio wyedukowanego szkoleniowca. Jeżeli szkolenie poprowadzi niedoświadczona osoba, może się ono bowiem okazać mało skuteczne.

Na pewno warto byłoby wyposażyć się w certyfikat z takowego szkolenia. Należy więc upewnić się czy szkolenie jest w ogóle certyfikowane. Jeżeli nie jest, być może warto byłoby poszukać szkolenia, które certyfikowane jest. Na pewno nie zapomnijmy też o sprawdzeniu kompetencji szkoleniowca, o czym wspomniano już wyżej.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.