Jakie obowiązki nakłada na pracodawcę zfśs?

Każdy pracodawca powinien doskonale orientować się w aktualnych przepisach prawa pracy. Podstawowym dokumentem w tej kwestii jest oczywiście Kodeks pracy. Jednak nie brakuje także i innych ustaw oraz rozporządzeń regulujących kwestie związane z utrzymywaniem stosunku pracy.

Gamma - Jakie obowiązki nakłada na pracodawcę zfśs?


Jakie obowiązki nakłada na pracodawcę zfśs?

Każdy pracodawca powinien doskonale orientować się w aktualnych przepisach prawa pracy. Podstawowym dokumentem w tej kwestii jest oczywiście Kodeks pracy. Jednak nie brakuje także i innych ustaw oraz rozporządzeń regulujących kwestie związane z utrzymywaniem stosunku pracy.

Warto brać udział w specjalistycznych szkoleniach, aby podnosić poziom wiedzy. Przepisy zmieniają się od czasu do czasu, dlatego niezmiernie istotna jest regularność szkoleń. Osoby odpowiedzialne za pilnowanie przepisów prawa, powinny szkolić się przynajmniej raz w roku.

Propozycji i możliwości w tym temacie jest na prawdę dużo. W każdym większym mieście na terytorium kraju odbywają się w pełni profesjonalne szkolenia prowadzone przez doświadczonych trenerów. Przykładem może być szkolenie zakładowy fundusz świadczeń socjalnych 2016 czy kodeks pracy szkolenia.

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych

Z takim funduszem z pewnością spotkały się osoby, które są zatrudnione w dużych zakładach pracy. Ustawa nakłada obowiązek utworzenia Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych wszędzie tam, gdzie na dzień pierwszego stycznia zatrudnionych w przeliczeniu na pełne etaty jest przynajmniej pięćdziesiąt osób.

Jednostki samorządu terytorialnego są zobowiązane do utworzenia Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych niezależnie od tego ile osób zatrudniają. Należy także stworzyć wewnętrzny zakładowy regulamin określający zasady korzystania z ZFŚS.

Do czego zobowiązany jest pracodawca na mocy ustawy o ZFŚS?

Pracodawcy zatrudniający ponad pięćdziesiąt osób, którzy utworzyli Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych zobowiązani są prowadzić na rzecz tego funduszu odpisy pieniężne. Wysokość takiego odpisu zależy od przeciętnego wynagrodzenia wypłacanego w drugim półroczu poprzedniego roku.

Z uzbieranych środków można finansować różnorodną działalność, w tym kulturalną czy sportową. Wszelkie wydatki powinny być jednak zgodne z zapisami ustawowymi, w przeciwnym razie pracodawca narazi się na otrzymanie kary finansowej.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.