Jakie procesy występują w łańcuchu dostaw?

Cały świat, kręci się wokół logistyki. To jakie produkty mamy w sklepach, jakie rzeczy zamawiamy przez Internet, definiuje logistyka właśnie. Jest to jednak z najbardziej i najszybciej rozwijających się branży biznesu w dzisiejszych czasach.

zdjęcie - (the_title())


Jakie procesy występują w łańcuchu dostaw?

Cały świat, kręci się wokół logistyki. To jakie produkty mamy w sklepach, jakie rzeczy zamawiamy przez Internet, definiuje logistyka właśnie. Jest to jednak z najbardziej i najszybciej rozwijających się branży biznesu w dzisiejszych czasach.

Zarządzanie procesami logistycznymi, stało się obecnie, tak ważną częścią przewozu dóbr, że potrzebni są od tego wysoko wykwalifikowani specjaliści, którzy znają się na rzeczy. W branży jaką jest logistyka, potrzebna jest wyjątkowa precyzja, oraz synchronizacja w czasie, wszystkich niezbędnych działań. Bardzo ważny, jeśli chodzi o zarządzanie procesami logistycznymi, jest także, tak zwany łańcuch dostaw. Cóż to takiego?

Łańcuch dostaw dotyczy wszelkich czynności związanych z transportem oraz przeróbką towarów. Olbrzymie znacznie ma tutaj także przepływ informacji, które są kluczowe podczas całego procesu. Bez sprawnego przepływu informacji, nie ma sprawnej logistyki.
Co ciekawe, koncepcja łańcucha dostaw, pojawia się dopiero w drugie połowie XX wieku.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szukasz szkoleń dla ekspertów? Sprawdź nasze szkolenia z logistyki i transportu

Z zakresu logistyki
Zarządzanie łańcuchem dostaw, Incoterms 2020, Intrast i inne.
Pełna lista szkoleń: szkolenia logistyka

Sprawdź również nasze szkolenia online

Najważniejszymi zasadami zarządzania łańcuchem dostaw są, między innymi, szybkość działania, harmonizacja działań kolejnych ogniw w łańcuchu, zapewnienie odpowiedniego przepływu informacji pomiędzy pracującymi razem jednostkami w odpowiednim miejscu i czasie, poznanie oczekiwanych wyników współpracy.

Jest wiele metod i narzędzi w wykorzystywanych w zarządzaniu łańcuchem dostaw.
Możemy do nich zaliczyć:

  • Lean Menagement – zarządzanie wyszczuplające, zwane w skrócie LM
  • Quick Response - szybka reakcja znana jako QR
  • Agile Menagement – czyli zarządzanie elastyczne. Inaczej AM.

Zarządzanie procesami logistycznymi w przedsiębiorstwie, jest skomplikowane i wielkoformatowe, a same procesy możemy podzielić na:

  • pozyskanie surowców,
  • transport,
  • produkcja,
  • dystrybucja,
  • magazynowanie,
  • marketing,
  • sprzedaż,

Są to główne procesy spotykane w łańcuchu dostaw. Każde ogniwo jest w nim jednakowo ważne i brak jednego, oznacza porażkę wszystkich pozostałych. Dlatego też nazywany jest łańcuchem i to dzięki niemu możliwe jest zarządzanie procesami logistycznymi w przedsiębiorstwie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.