Jakie są zasady przeprowadzania audytu w farmacji?

Farmacja jest dziedziną która wymaga szczególnej ostrożności, precyzji oraz wzmożonych kontroli. Jest to bardzo ważne ponieważ mamy tutaj do czynienia z substancjami i lekami, które muszą być perfekcyjne odmierzone, ponieważ każda nieścisłość może skończyć się tragicznie dla osób które stosują te substancje.

zdjęcie - (the_title())


Jakie są zasady przeprowadzania audytu w farmacji?

Farmacja jest dziedziną która wymaga szczególnej ostrożności, precyzji oraz wzmożonych kontroli. Jest to bardzo ważne ponieważ mamy tutaj do czynienia z substancjami i lekami, które muszą być perfekcyjne odmierzone, ponieważ każda nieścisłość może skończyć się tragicznie dla osób które stosują te substancje.

Z tego właśnie powodu, tutaj szczególnie ważny jest, aby przeprowadzać audyty, które mają za zadanie wyeliminować wszelkie nieścisłości i problemy. Bardzo ważne jest były przeprowadzane one były w sposób rzetelny i sumienny. Jest to tak kluczowe ponieważ każdy błąd audytora może kosztować życie ludzi.

Audyty mogą być przeprowadzane, przez firmy zewnętrzne lub uprawnionych pracowników. Z tej przyczyny warto wybierać szkolenia które pozwolą przeprowadzić audyt wewnętrzny w laboratorium badawczym.

Tego typu audyt porusza zagadnienia związane z wyposażeniem w pomieszczeniu, urządzeniami czy kulturą pracy pracowników. Bardzo ważne jest również aby były poruszane kwestie takie jak aneks 15 GMP i aneks 16 GMP. Tego typu dokumenty poruszają zagadnienia związane z monitorowaniem jakości użytkowanych urządzeń, kwalifikowaniem instalacji stosowanych w instytucjach badawczych czy oceny jakości stosowanych środków badawczych i urządzeń.

Aneks 15 GMP i aneks 16 GMP, mają za zadanie realnie wpłynąć na bezpieczeństwo stosowanych leków oraz poprawić ogólne bezpieczeństwo jeśli chodzi o farmację. Audyt wewnętrzny w laboratorium badawczym, umożliwia eliminacja wszelkich zagrożeń które są związane z niedopełnieniem obowiązków sen osoby odpowiedzialne.

Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio szybko eliminować wszelkie nieścisłości czy produkty które mogą stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia. Po to właśnie są takie audyty dzięki którym leki są bezpieczne i nie ma możliwości wprowadzenia do obrotu w jakichkolwiek podróbek.

Dzięki temu możemy korzystać z leków bez obaw, że są szkodliwe lub pochodzę z niewiadomego źródła. Warto więc upewniać się, że punkt z którego kupujemy substancje lecznicze jest bezpieczny i kontrolowany.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Dla Naszych obecnych jak i Nowych Klientów, stworzyliśmy ofertę nowoczesnych specjalistycznych szkoleń farmaceutycznych zbudowanych na metodach i technikach doskonalenia zawodowego, nieustannie poszerzanego o wiedzę, potrzeby i doświadczenie, rosnącego grona zadowolonych uczestników.

Szkolenia HACCP, szkolenia mikrobiologiczne, dobra praktyka laboratoryjna to tylko niewielka częśc oferowwanych przez na szkoleń farmaceutycznych.

Poznaj nasze szkolenia:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.