Jakie są zasady zawierania umów deweloperskich?

Umowa deweloperska to bardzo ważny dokument przy zakupie mieszkania od dewelopera czy też sprzedaży innym. Generalnie jest ona ważna zarówno z punktu widzenia dewelopera jak i osoby zawierającej daną umowę.

zdjęcie - (the_title())


Jakie są zasady zawierania umów deweloperskich?

Umowa deweloperska to bardzo ważny dokument przy zakupie mieszkania od dewelopera czy też sprzedaży innym. Generalnie jest ona ważna zarówno z punktu widzenia dewelopera jak i osoby zawierającej daną umowę. Jakie są zasady obowiązujące podczas zawierania takiej umowy deweloperskiej?

Zasady umowy deweloperskiej

Przede wszystkim na pewno będzie to zasada dokładności. W umowie deweloperskiej ważne jest, aby wszystko zostało naprawdę bardzo dokładnie określone - jest to istotne także z punktu widzenia dewelopera.

Określane bowiem są nie tylko takie sprawy, jak terminy oddania poszczególnych budynków, zakończenia różnych prac, lecz również rodzaj rachunku powierniczego, na który decydują się klienci i deweloper, termin wpłacania poszczególnych składek, opłat itp. To bardzo istotne kwestie.

Ponadto umowa deweloperska powinna niejako także gwarantować wszelkie informacje, jakie zostały zawarte w prospekcie informacyjnym.

Warto powiedzieć tutaj nieco więcej o rachunku powierniczym. Generalnie musi on być określony właśnie podczas umowy. Co więcej - generalnie wyróżniamy rachunek powierniczy zamknięty i otwarty. Większość deweloperów preferuje otwarty, ponieważ mogą oni wówczas czerpać z pewnej mierze z pieniędzy klientów. Warto jednak podkreślić, że niektóre środowiska proponują zamknięcie tej możliwości.

W kwestii zawierania umowy deweloperskiej trzeba jeszcze zaznaczyć, że powinna ona być poświadczona notarialnie. Jest to w końcu oficjalny i bardzo istotny dokument.

Szkolenia dla deweloperów - bardzo ważna inwestycja

Zasadniczo warto podkreślić, że naprawdę będąc deweloperem warto inwestować w różnego rodzaju szkolenia dla deweloperów, aby jak najbardziej uaktualniać swoją wiedzę na różnych polach.

Warto także pomyśleć o inwestycji w użytkowanie wieczyste szkolenie oraz w prawa konsumenta szkolenie. Te dwa szkolenia na pewno znacząco pomogą nam zrozumieć dokładniej pracę dewelopera i zapoznać się dobrze ze wszystkimi jej aspektami także i w praktyce, co jest bardzo istotne.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.